0

Polaroid pracuje nad siedmiocalowym tabletem dla dzieci – premiera podczas CES 2013

PolaroidFirma Polaroid zdradziła właśnie informacje o swoim nowym produkcie, który po raz pierwszy zaprezentowany ma być podczas CES 2013. Mowa tutaj o siedmiocalowym tablecie dla najmłodszych. Podążając śladami Archos, Sony, Microsoftu i innych marek próbujących wypełnić niszę dziecięcych użytkowników, Polaroid liczy na duże zainteresowanie swoim urządzeniem.

Zaprezentowany na zdjęciu powyżej gadżet, przypomina bardziej kolorową zabawkę niż mobilny tablet. Nie dajmy się jednak zwieść pozorom – design specjalnie został przystosowany do potrzeb najmłodszych, obudowa jest specjalnie wzmacniana, a interfejs maksymalnie uproszczony. Gumowa otoczka po bokach ma dać pewność, że nawet przy upadkach z większych wysokości tabletowi nic się nie stanie.

Rodzice mogą liczyć na rozbudowane ustawienia filtrów opiekuńczych oraz na bezpieczne przeglądanie stron internetowych. Polaroid zamierza dołączyć do swojego produktu także specjalny sklep z aplikacjami, który będzie mieszaniną filmów, bajek, muzyki oraz gier dla najmłodszych – nie tylko niosących rozrywkę, ale także i rozwijających umiejętności.

Co do samych specyfikacji, to na pokładzie znajdujemy Androida ICS, wyświetlacz o rozdzielczości 800×480 pikseli, procesor 1GHz Cortex A8, 512MB pamięci operacyjnej oraz 8GB pamięci wbudowanej. Zasilanie urządzenie zapewnia bateria o pojemności 3500mAh. Na pokładzie znalazło się oczywiście miejsce dla WiFi oraz tylnego aparatu 2mpx. Cena jest naprawdę atrakcyjna i wynosi 149,99$!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel