0

Tablet Surface Pro zadebiutuje 29 stycznia

Surface ProMicrosoft Surface Pro, trafił do FCC już jakiś czas temu, w niedalekiej przyszłości możemy więc spodziewać się jego rynkowego debiutu. Chociaż gigant software’owy nie podał dokładnej daty premiery, to w sieci pojawiła się spora ilość pogłosek wskazująca dzień 29 stycznia.

Data ta jest na tyle prawdopodobna, iż dzień później odbyć miała się premiera BB 10 OS, co byłoby wielkim zagrożeniem dla platformy od BlackBerry. O ile dobrze pamiętamy, prezentacja pierwszego tabletu Surface, miejsce miała w niedalekiej odległości od eventów organizowanych przez HTC, Google, czy też Samsunga.

Surface Pro ma działać na Windowsie 8 Pro z możliwością uruchomienia aplikacji z Windowsa 7, posiada 64GB pamięci wbudowanej, wyświetlacz ClearType Full HD o przekątnej 10,6 cali, 4GB pamięci operacyjnej oraz procesor Intel Core i5 z wbudowaną kartą graficzną Intel HD Graphics 4000. Na pokładzie znajduje się także bateria 42Wh, Bluetooth 4.0, WiFi oraz kamera w jakości 720p. Jeżeli chodzi o samą cenę to powinna ona oscylować w okolicach 899$.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel