1

CES 2013: Lenovo przedstawia Yogę 11S – hybryda tabletu i laptopa z pełnym Windowsem 8

Yoga 11SChociaż targi CES 2013 oficjalnie zaczynają się dopiero jutro, to już dzisiaj część producentów przybyłych do Los Angeles postanowiła odkryć swoje karty albo przynajmniej ich część. Było tak między innymi w przypadku firmy Lenovo, która pokazała nam dzisiaj swoją hybrydę tabletowo-laptopową a mianowicie Yogę 11S.

Urządzenie bazuje na CPU od Intela i wyposażone jest w pełną, pecetową wersję systemu operacyjnego Windows 8.

Na półki sklepowe model trafi jednak dopiero w czerwcu i dostępny będzie w różnych edycjach cenowy. za 799$ nabędziemy Yogę z procesorem Intel Core i3, 4GB pamięci operacyjnej oraz dyskiem 128GB. W najlepszej konfiguracji będziemy mogli liczyć natomiast na procesor w technologii i7, 8GB pamięci RAM oraz dysk 256GB! Jeżeli chodzi o sam wyświetlacz, to oferuje on 11,6 cala przekątnej oraz rozdzielczość 1366×768 pikseli.

W planach jest także stworzenie modelu o rozdzielczości 1600×900 pikseli, jest to jednak dalsza przyszłość. Fajną sprawą w przypadku modelu Yoga 11S jest fakt, że posiada rotacyjną klawiaturę, którą obrócić możesz o 360 stopni. Dzięki temu urządzenie może pełnić albo rolę tradycyjnego laptopa albo tabletu wyposażonego jedynie w ekran dotykowy.

Odpowiednio odgięta klawiatura stwarza także świetną podpórkę dla ekranu, dzięki czemu wygodnie oglądać możemy filmy. Lenovo obiecało 6 godzin działania na jednej baterii, to jednak jak zwykle zweryfikuje praktyka.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel