1

CES 2013: Snapdragon 600 i 800. Qualcomm zaprezentował procesory quad core dla urządzeń mobilnych

Qulacomm Snapdragon 800Chociaż większość oczu w czasie targów CES 2013 skierowana jest przede wszystkim na producentów urządzeń mobilnych, to ich rozwój nie byłby możliwy, gdyby nie praca wytwórców poszczególnych podzespołów elektronicznych. Najważniejszymi z nich są oczywiście procesory – na obecnym rynku w ich produkcji przoduje NVIDIA oraz Qulacomm.

Obie firmy zaprezentowały swoje nowe procesory – Qaulcomm przedstawił między innymi Snapdragona 600 oraz Snapdragona 800!

Wykonany w technologii 28 nanometrów Snapdragon 800, ma według twórców, obsługiwać urządzenia high-endowe z najwyższych półek. Znajdziemy tutaj cztery rdzenie Krait 400 CPU o taktowaniu 2,3GHZ, układ graficzny Andreno 330, Hexagon v5 DSP, a także wsparcie dla łączności Bluetooth, 4G LTE oraz technologii USB 3.0.

Nowy procesor daje możliwość obsługi rozdzielczości do 2560×2048 pikseli oraz jakości Full HD. Nie możemy zapominać także o technologii Dolby Digital Plus, dzięki której dźwięk będzie jeszcze czystszy i wyraźniejszy.

Jeżeli wierzyć firmie Qualcomm, to Snapdragon 800 działa o ponad 70% wydajniej niż chipsety z generacji Snapdragon S4 Pro. Co więcej, jest mniej energożerny i przystosowany pod przyszłe wersje systemów mobilnych, które dopiero mają debiutować.

Co do procesora Snapdragon 600, to jest on nieco wolniejszy. CPU Krait 300 oferuje tutaj częstotliwości taktowania na poziomie 1,9GHz na każdym z czterech rdzeni oraz układ graficzny Adreno 320. Jak więc widać, różnice w wydajności nie są tutaj drastyczne.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych urządzeń z nowymi procesorami firmy Qualcomm? Jak się okazuje, już w przeciągu najbliższych kilku miesięcy!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel