0

CES 2013: Dziesięciocalowy tablet od Vizio z procesorem Tegra 4

VizioVizio postanowił w końcu pokazać światu ukrywanego w rękawie Asa i na targach CES 2013 pojawił się z dwoma interesującymi tabletami. Ten, który chcielibyśmy przybliżyć, to dziesięciocalowe urządzenie działające na procesorze… Tegra 4!

Pomimo tego, iż nowy procesor od nVidi zaprezentowany został dopiero w trakcie trwania eventu, to jak widać dwie firmy musiały już wcześniej dogadać się w sprawie rozpoczęcia współpracy. Chociaż zaprezentowany na zdjęciu z lewej strony model dalej nie posiada ani oficjalnej nazwy, ani też nie wiadomo kiedy pojawi się na rynku, to przynajmniej możemy dzięki niemu zobaczyć możliwości nowego chipsetu w rzeczywistości.

Dziesięciocalowy tablet od Vizio działa na Androidzie Jelly Bean, posiada 32GB pamięci oraz rozdzielczość 2560×1600 pikseli, oferując dodatkowo łączność LTE i NFC. Jako, że marka znana jest z atrakcyjnych cen, możemy spodziewać się w najbliższym czasie sporego zamieszania na rynku urządzeń mobilnych.

Dla przypomnienia warto dodać, że zaprezentowana podczas CES 2013 Tegra 4, posiada 72 indywidualne rdzenie graficzne Nvidia GeFore oraz wydajność sześciokrotnie większą od Tegry 3! Układ graficzny korzysta z najnowszej technologii ARM Cortex A15 i pobiera zdecydowanie mniej mocy niż swój poprzednik. Nie możemy doczekać się, żeby zobaczyć jak gry działają na tym sprzęcie! 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel