0

CES 2013: Alcatel One Touch Tab 8

One Touch Tab 8Informowaliśmy Was już o tym, że Alcatel w czasie tegorocznego CES 2013 odbywającego się w Las Vegas, zaprezentował kolorowe tabfony. Jak się jednak okazuje, na tym propozycja firmy się nie kończy – do zestawu należy doliczyć także kilka słuchawek oraz tabletów!

Jednym z najciekawszych jest niewątpliwie Alcatel One Touch Tab 8, wyposażony w ośmiocalowy wyświetlacz HD. Działający w technologii IPS, pozwala na obsługę rozdzielczości do 1024×768 pikseli. Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,6GHz na każdym ze rdzeni oraz 1GB pamięci operacyjnej. Znajdujemy tutaj także 8GB pamięci flash, z możliwością rozszerzenia poprzez karty microSD.

Z tyłu One Touch Tab 8 znajduje się aparat 2mpix, z przodu natomiast kamerka internetowa VGA. Jak z pewnością się domyślasz, urządzenie funkcjonuje na platformie Android Jelly Bean.

Oprócz tego, Alcatel wypuścił także model One Touch Tab 7 HD, który poza mniejszym ekranem, zaoferować może praktycznie tą samą specyfikację oraz wydajność.

Jak wygląda cena? Okazuje się być niezwykle kusząca! Tab 8 kosztował będzie nas bowiem 179$. Niestety, na rynkową premierę tabletu będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Na półki sklepowe trafić ma bowiem dopiero w trzecim kwartale bieżącego roku. Czy ktoś z Was byłby zainteresowany tym modelem? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel