2

CES 2013: Nabi XD kolejnym tabletem dla dzieci!

Nabi XDOdbywające się w Las Vegas targi CES 2013, to nie tylko miejsce prezentowania najnowocześniejszych rozwiązań, ale także propozycji budżetowych dla mniej wymagających klientów oraz dzieci. Jakby bowiem nie było, najmniejsi pełnią coraz ważniejszą niszę na rynku urządzeń mobilnych. To między innymi dlatego firma Fuhu, zaprezentowała podcza eventu przygotowany z myślą o nich tablet Nabi XD.

Model posiada dziesięciocalowy wyświetlacz, zakrzywiony design oraz wstawki z białego i czerwonego plastiku. Znajdziemy tutaj dwa aparaty, procesor Tegra 3 oraz Androida 4.1 Jelly Bean. Cena wynosi 249$ za model 16GB oraz 349$ za model posiadający 32GB pamięci. Jak widać na zdjęciu zamieszczonym powyżej, interfejs Androida został zmodyfikowany, tak aby zagwarantować bardziej intuicyjną obsługę, dopasowaną do możliwości najmłodszych.

Nabi XD posiada także dołączone do zestawu pole umożliwiające komunikację NFC. Działa to między innymi pomiędzy różnymi modelami tabletów Fuhu, pozwalając na przenoszenie postaci z gier między jednym, a drugim urządzeniem.

Jak na tablet dla dzieci, specyfikacja brzmi naprawdę interesująco. Jak myślicie, ile Nabi XD mógłby kosztować na naszym rodzimym rynku? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel