0

CES 2013: ThinkPad Helix z odłączanym i obracanym ekranem oficjalnie

Lenovo ThinkPad HelixFirma Lenovo wysłała oficjalną informację prasową na temat nowego urządzenia zaprezentowanego na targach elektronicznych CES 2013, które odbywają się w Las Vegas. Lenovo ThinkPad Helix w sobie możliwości notebooka, tabletu i innych urządzeń.

ThinkPad Helix jest przede wszystkim Ultrabookiem. Od jego podstawy można odłączyć ekran o przekątnej 11,6 cala, który stanowi w pełni funkcjonalny tablet z procesorem Intel® Core™ z technologią vPro. Na mobilność tego tabletu wpływa korzystnie także jego waga — 835 g. Od pozostałych notebooków rozkładanych różni się innowacyjną konstrukcją „rip and flip”, która umożliwia obrócenie tabletu o 180° i ponowne połączenie go z bazą. Układ ten, zwany trybem podstawki, przydaje się do oglądania filmów lub wyświetlania prezentacji biznesowych. Ekran można następnie opuścić — wraz z połączoną bazą działa on wtedy jako tablet z pełną gamą gniazd i opcji łączności.

Lenovo ThinkPad Helix

ThinkPad Helix działa do 10 godzin po jednym naładowaniu, umożliwiając całodzienną pracę i rozrywkę. Nawigację i interakcję ułatwia precyzyjne pióro cyfrowe, pełnowymiarowa klawiatura oraz nowy, pięcioprzyciskowy clickpad o powierzchni większej o 20% w porównaniu z tradycyjnymi clickpadami w ThinkPadach. Helix ma najjaśniejszy ekran z całej oferty komputerów ThinkPad. Wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1080p i przekątnej 11,6 cala umożliwia optymalną prezentację wyraźnych obrazów.

ThinkPad Helix może nawiązać łączność niemal wszędzie przy użyciu opcjonalnego modułu szybkiej komunikacji bezprzewodowej LTE2. Jako jeden z pierwszych komputerów przenośnych zawiera także technologię Near Field Communication (NFC), która umożliwia wymianę danych między urządzeniami powiązanymi przez zwykłe dotknięcie.

Lenovo ThinkPad Helix

ThinkPad Helix będzie dostępny odpowiednio od drugiej połowy lutego i od czerwca w sklepach detalicznych, u partnerów biznesowych i w witrynie internetowej www.lenovo.com. Ceny modeli będą zaczynać się odpowiednio od około 1499 USD, czyli około 6 tys. zł!

Jak Wam się podoba ten model? Mi się podoba, ale mogli by coś do tego czarnego dodać, bo takto jakoś tak mi się smutny wydaje 🙂 Jednak specyfikacja jest ciekawa, tylko cena…

Procesor Najnowsze procesory Intel Core 3. generacji, do poziomu i7
System operacyjny Windows 8 Standard lub Windows 8 Pro; możliwość obsługi wielodotykowej w systemie Windows 8
Wyświetlacz/rozdzielczość 11,6” FHD 1080p; IPS 400 nitów; ekran dotykowy Gorilla Glass
Grafika i wideo Zintegrowany procesor graficzny Intel®
Pamięć Do 8 GB DDR3 1600 MHz
Pojemność dysku Do 256 GB SSD
Dźwięk Dolby® Home Theater® v4
Wbudowane opcje łączności 2 gniazda USB 3.0; złącze RJ45; mini-DisplayPort; mini-HDMI
Interakcja 10-punktowy ekran wielodotykowy, pióro cyfrowe
Łączność NFC / 4G LTE; HDMI; mini-DP; USB 2.0 (2 x USB 3.0 w podstawie)

 

Kamera Dwie kamery o wysokiej rozdzielczości 1080p

 

Bateria 10-godzinny czas działania baterii (5 godzin w podstawie, 5 godzin sam tablet)
Waga Komputer: 1,67 kg; tablet: 0,835 kg; podstawa: 0,835 kg
Grubość    20,4 mm

 

Oprogramowanie Lenovo Solutions for Small Business oparte na platformie Intel Small Business Advantage; TPM, BIOS, Kensington, Computrace, funkcje zabezpieczeń i zarządzania klasy profesjonalnej dzięki technologii Intel vPro™
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz