1

CES 2013: Archos 97 Platinum HD z wyświetlaczem Retina

Archos 97 Platinum HDArchos to jedna z tych firm, która bardzo mocno dywersyfikuje swój asortyment, oferując nie tylko tablety dla graczy, ale także urządzenia dla najmłodszych. W czasie CES 2013, przedsiębiorstwo postanowiło jednak pokazać się z innej strony, udowadniając, że może wiele zaoferować również w kategorii gadżetów high-endowych. Spółka na swoim stoisku zaprezentowała między innymi tablet z wyświetlaczem Retina.

Mamy tutaj do czynienia z modelem Archos 97 Platinum HD, posiadającym wyświetlacz IPS o przekątnej 9,7-cala, który wspiera rozdzielczość 2048×1536 pikseli. Oprócz tego, we wnętrzu znajdujemy czterordzeniowy procesor 1,2GHz, 2GB pamięci operacyjnej i ośmiordzeniowy układ graficzny. Całość działa na Androidzie Jelly Bean, oferując jednocześnie dwa aparaty i naprawdę innowacyjny design.

Na sam koniec należy wspomnieć o 8GB pamięci, slocie na karty microSD oraz porcie microUSB. Archos 97 Platinum HD ma pojawić się na rynku w marcu i jak na razie wyceniany jest na 329$. Otrzymujemy więc rywala iPada 4, w obecnej cenie iPada Mini! Według nas, naprawdę ciekawa propozycja 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel