0

CES 2013: ASUS Transformer Book i ASUS Taichi oficjalnie

CES 2013Na targach elektronicznych CES 2013 w Las Vegas nie mogło zabraknąc firmy ASUS. Producent przedstawił całą masę sprzętu, ale nas interesują szczególnie dwa – ASUS Transformer Book i ASUS Taichi.

Warto dodać, że o tych modelach dowiedzieliśmy już się wcześniej, ponieważ biuro prasowe ASUSa już wcześniej o nich informowało.

ASUS Transformer Book

ASUS Transformer Book – notebook z odłączanym ekranem

ASUS Transformer Book to mobilne urządzenie z systemem Windows 8, łączące w sobie funkcje tabletu i notebooka. Kiedy najważniejsza jest mobilność, ASUS Transformer Book jest tabletem z ekranem o przekątnej 13,3 cala i procesorem trzeciej generacji Intel® Core™ i5 lub i7. Karta SSD o pojemności 128GB zapewnia wystarczającą przestrzeń dla aplikacji i danych systemu Windows 8, natomiast mutlidotykowy ekran Full HD w technologii IPS zapewnia żywe kolory i szerokie kąty widzenia.

ASUS Transformer Book można szybko podłączyć do stacji dokującej, aby powstał kompaktowy i w pełni funkcjonalny notebook z podświetlaną klawiaturą, dużym touchpadem i twardym dyskiem o pojemności do 500GB. Dok jest również wyposażony we własną baterię, pozwalającą na dłuższą pracę, a także zestaw gniazd (m.in. USB 3.0).

Asus Taichi

ASUS Taichi – elastyczne połączenie notebooka i tabletu

ASUS Taichi to Ultrabook o wyjątkowej konstrukcji. Posiada dwa ekrany, pozwalające na połączenie najlepszych cech notebooka i tabletu. Został wyposażony w procesor trzeciej generacji Intel® Core™ i dysk SSD. ASUS Taichi posiada dwustronny ekran Full HD o przekątnej 11,6 lub 13,3 cala z technologią IPS. Po otwarciu pokrywy ASUS Taichi to wydajny Ultrabook z podświetlaną klawiaturą i touchpadem.

Przy zamkniętej pokrywie staje się tabletem z ekranem multidotykowym. Dwa wyświetlacze w ASUS Taichi mogą pracować równolegle, pozwalając na udostępnianie i dzielenie się danymi w łatwy sposób. W trybie pracy dwuekranowej oba wyświetlacze traktowane są autonomicznie, co pozwala m.in.. na równoczesne wyświetlanie prezentacji na zewnętrznym ekranie i notatek prelegenta na ekranie wewnętrznym. Tryb lustrzany służy do wyświetlania tego samego obrazu na obu ekranach, co pozwala na łatwe udostępnianie treści oraz prezentowanie materiałów małym grupom odbiorców, bez konieczności korzystania z dużych i nieporęcznych monitorów zewnętrznych.

I co sądzicie o tych nowych produktach ASUSa na CES 2013? Według mnie są ciekawe, ale niestety ceny będą bardzo, bardzo duże…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz