1

CES 2013: Dell Latitude 10 Essentials za 500$

Dell Latitude 10 EssentialsJedną z firm, która postanowiła wziąć udział w targach CES 2013, był także Dell, prezentujący całkowicie nową konfigurację dla tabletu Latitude 10. Mowa tutaj o modelu Essentials, który ma być w pełni mobilnym urządzeniem dla klientów korporacyjnych, kosztującym maksymalnie 500 dolarów.

Przedsiębiorstwo ma zamiar rozpowszechnić urządzenie wśród małych biznesów, szukających ciekawych i tanich rozwiązań mobilnych, działających na najnowszej platformie Windowsa. Oryginalny Dell Latitude 10 debiutował w październiku 2012 roku, wersja Essentials ma zaoferować jednak większe bezpieczeństwo oraz lepsze zarządzanie po atrakcyjniejszej cenie. Do zestawu dołączone mają być także zróżnicowane opcje ukierunkowane na rozrywkę, takie jak oglądanie filmów, czytanie książek, słuchanie muzyki i tak dalej.

We wnętrzu Latitude 10 Essentials będziemy mogli znaleźć między innymi wyświetlacz dziesięciocalowy o rozdzielczości 1366×768 pikseli, procesor Intel Atom Z2760 z dwoma rdzeniami, o częstotliwości taktowania 1,8GHz oraz 2GB pamięci operacyjnej.

Nowa propozycja od Della posiada również port microHDMI i USB, slot na karty microSD, a także dwa aparaty. Opcjonalnie, możliwe będzie zakupienie modelu z modemem 3G.

Jeżeli spodziewacie się jednak, że tablet na rynku polskim również debiutował w podobnych kategoriach cenowych, to możecie się trochę zawieść. Cena za model wyceniany w USA na 500$, w Polsce wynosi prawie 2750zł…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel