0

CES 2013: iPotty – nocnik połączony z… tabletem!

iPottyW czasie CES 2013 mogliśmy podziwiać wiele szalonych pomysłów oraz interesujących produktów. Konkurencję jednak niezaprzeczalnie zdeklasował iPotty. Na pierwszy rzut oka jest to zwyczajny nocnik, posiadający jednak specjalny stojak na… tablet!

Producenci twierdzą, że dzięki temu dziecko może nie tylko uczyć się korzystania z toalety, ale jednocześnie obsługi elektronicznych urządzeń mobilnych. Przygotowane zostały nawet specjalne aplikacje, które mają pomóc w tym niezwykle ważnym, toaletowym treningu. Może się okazać, że za kilka lat, nie tylko my, ale także najmłodsi będą mogli grać w Angry Birds podczas załatwiania swoich potrzeb… 😉

Rozwiązanie to z pewnością spodoba się bardzo zajętym rodzicom, którzy wolą posadzić malca przed ekranem telewizora, komputera, czy w tym przypadku tabletu i móc skupić się na swoich sprawach. Należy jednak zauważyć, że Amerykańska Akademia Pediatrów ostrzega przed negatywnym wpływem wystawiania dzieci na oddziaływanie multimedialnych wyświetlaczy przed ukończeniem drugiego roku życia. W przeciągu dnia, takowa ekspozycja powinna być ograniczona do maksymalnie kilku godzin.

Wracając jednak do samego iPotty, to wyprodukowany został przez firmę CTA Digital i umożliwia zamontowanie na specjalnym stojaku iPada, a także innych, dziesięciocalowych tabletów. Produkt ma trafić do sprzedaży już w marcu, między innymi poprzez Amazona. Urządzenie kosztować ma 39,99$, a rodzice będą mogli na tablety ściągać aplikacje, nagradzające najmłodszych za poprawne wykonanie „zadania”.

Chociaż w naszej redakcji informacja ta wywołała kupę śmiechu, to muszę w wielkiej tajemnicy przyznać, że sam chętnie skorzystałbym z takiego nocnika… 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel