1

TOP 5 aplikacji w Google Play – grudzień 2012

Google PlayNewsy, testy sprzętów oraz podsumowania tygodnia – oczywiście nie mamy zamiaru na tym poprzestać. Cały czas chcemy się rozwijać i oferować Wam coraz wyższą jakość, postanowiliśmy więc wprowadzić całkowicie nowy cykl tekstów! Każdy pierwszy weekend nowego miesiąca, poświęcimy na podsumowanie pięciu najpopularniejszych aplikacji na urządzenia mobilne w przeciągu ostatnich trzydziestu dni. Sobotę rezerwujemy dla apek z Google Play Store, w niedzielę ukazywały będą się dokładnie takie same zestawienia, tyle że dla iTunes.

Przyjrzyjmy się dokładniej, jak rozwijała się popularność poszczególnych aplikacji w Google Play Store w przeciągu ostatniego miesiąca 2012 roku. Czy okres świąteczny przyniósł jakieś niespodziewane zmiany? Czy wpłynął w szczególny sposób na zwiększoną ilość pobrań? Zaraz się dowiemy! 😉

5. Pixlr Express         

Pixlr Express

Od czasu wypuszczenia czwartej generacji systemu Android, edytowanie zdjęć na urządzeniach mobilnych stało się o wiele łatwiejsze. Dostępne standardowo narzędzia, cały czas nie są jeszcze jednak tym, czego oczekują bardziej wymagający użytkownicy.

Przy wykonywaniu fotki naszym smartfonem lub tabletem, bardzo często nam czegoś brakuje, chcielibyśmy poprawić drobne niedociągnięcia lub szczegóły. Na rynku dostępnych jest wiele apek pozwalających na edytowanie zdjęć, jednak to produkt chłopaków z AutoDesk, zyskał w grudniu największą popularnością.

Pixlr Express, bo o tej aplikacji właśnie mowa, posiada naprawdę rozbudowane funkcjonalności, dając użytkownikom szereg profesjonalnych narzędzi do wykorzystania. Osobiście testowaliśmy i aplikacja naprawdę jest wysokiej jakości!

Google Play

4. GoPro App

GoPro App

Na pewno znajdują się wśród Was sympatycy podwyższonych dawek adrenaliny, związanych z uprawianiem ekstremalnych sportów. W okresie przedświątecznym wielu Androidowców musiało się chyba wyposażyć w coraz popularniejsze kamery GoPro, gdyż aplikacja wykorzystywana do sterowania nimi, GoPro App, zajęła czwarte miejsce w zestawieniu Google Play Store!

Ogromny potencjał tej wyjątkowej kamery, może być teraz wykorzystany w stu procentach. Kontroluj jej ruchy, dopasuj szczegóły i efekty, czy też sposób rejestrowania tła. Wspaniały dodatek, który sprawi, że nagrywane przez Ciebie materiały podczas jazdy na desce, nartach, czy też na rowerze, staną się jeszcze bardziej wyjątkowe. Uważaj jednak na telefon – smartfony nie są tak odporne na uszkodzenia mechaniczne jak GoPro 😉

Google Play

3. Todoist

Todoist

Ponoć w alternatywnym wszechświecie, ludzie dzień w dzień są w stanie zrealizować wszystkie swoje plany na dzień kolejny… 😉 U nas niestety, jest to osiągnięcie graniczące z cudem. Na szczęście, skorzystać możemy z aplikacji Todoist, która przynajmniej w pewnym stopniu zwiększy naszą produktywność.

Planuj swoje spotkania, zajęcia i przewidziane obowiązki, ustawiaj powiadomienia oraz alarmy, starając się wprowadzić więcej systematyczności do ogarniającego Cię chaosu. Chociaż apka jest trochę kosztowna, obciążając opłatami za subskrypcję, to z pewnością jest warta przetestowania!

Google Play

2. Scan Master

Scan Master

Jednym z najłatwiejszych sposobów na zapamiętanie czegoś w czasach powszechności urządzeń mobilnych, jest po prostu zrobienie zdjęcia. Szybkie fotki wychodzą jednak rozmazane, tekstu nie da się przekonwertować ze zdjęcia do normalnego pliku i często kończy się na tym, że nie jesteśmy w stanie odczytać tego, co chcieliśmy utrwalić.

Aplikacja Scan Master ma to zmienić. Konwertuje ona bowiem zdjęcia tekstu do plików PDF. Oczywiście, nie jest doskonała i zdarzają się jej różne dziwolągi, sprawia jednak, że odczytanie informacji z szybkiej fotki, z pewnością okaże się o wiele łatwiejsze!

Google Play

1. easyMute

easyMute

Na miejscu pierwszym, wśród najpopularniejszych aplikacji Google Play Store w grudniu 2012, znalazło się easyMute. Aplikacja nieskomplikowana i jednocześnie genialna w swojej prostocie. O co chodzi? Już tłumaczę.

Wyobraź sobie, że siedzisz zatopiony w swojej ulubionej piosence lub serialu, które odtwarzasz na smartfonie, czy też tablecie. Bardzo często możesz przez to nie usłyszeć dokładnie, co ktoś do Ciebie mówi. Wyciszenie urządzenia może natomiast zająć chwilę – najpierw musimy bowiem je odblokować i wybrać odpowiednią opcję. Aplikacja easyMute pozwala Ci natomiast na całkowite wyciszenie dźwięków. Wystarczy jedynie, że zakryjesz palcem czujnik zbliżeniowy!

Google Play
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel