0

AMD Temash – prototypowy procesor dla urządzeń mobilnych [wideo]

AMD TemashKiedy mówimy o procesorach dla urządzeń mobilnych, na samym początku myślimy o Qualcommie lub Nvidii. Na rynku znajduje się jednak także kilku innych dużych graczy, między innymi firma AMD, która chce wreszcie zwojować coś więcej pośród tabletów oraz smartfonów. Zaprezentowała więc w ostatnim czasie całkowicie nowe, prototypowe rozwiązanie, które ma zapewnić najwyższą jakość gier wideo na urządzeniach mobilnych.

Mowa tutaj o procesorze AMD Temash, który bazuje na czterordzeniowym układzie x86 SoC, dostępnym także w wersji z dwoma rdzeniami. Temash posiada w sobie układ graficzny Radeon HD 800 Series oraz korzysta z architektury AMD’s Graphics Core Next.

AMD twierdzi, że Temash oferuje wydajność lepszą o 50% w porównaniu do układu Hondo, który obecnie dostępny jest między innymi w tabletach Vizio. Najnowsza propozycja AMD ma ponoć być w stanie konkurować z Intel CloverTrail oraz urządzeniami Core i3. Temash trafi na rynek w pierwszej połowie obecnego roku, a większa ilość szczegółów ujawniona zostanie niezaprzeczalnie podczas MWC 2013.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel