0

Tablety z Windows 8: ASUS VivoTab TF810 i ASUS VivoTab Smart w sprzedaży

ASUS VivoTab SmartW wybranych sklepach komputerowych są już dostępne dwa najnowsze tablety ASUSa, pracujące na systemie Windows 8 – ASUS VivoTab TF810 oraz ASUS VivoTab Smart. Oba tablety działają w oparciu o dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o częstotliwości 1,8Mhz.

ASUS VivoTab

VivoTab posiada 2GB pamięci operacyjnej, 64GB pamięci wewnętrznej i dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o taktowaniu 1,8GHz. 11-calowy, wielodotykowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 x 768 HD został pokryty odpornym na zarysowania szkłem Corning Fit. Dzięki zastosowaniu technologii Super IPS+ ekran tabletu zapewnia szerokie kąty widzenia w każdych warunkach, zaś technologia TruVivid gwarantuje krystaliczny obraz. VivoTab TF810 posiada bardzo szeroki wachlarz funkcjonalności. Wielodotykowy ekran daje pełną kontrolę nad aplikacjami Windows Store, a dołączony do urządzenia rysik Wacom pozwala na precyzyjną pracę na urządzeniu. Podłączenie VivoTab do stacji dokującej zmienia urządzenie w notebooka z klawiaturą, touchpadem i dwoma portami USB 2.0. Urządzenie może pracować do 10,5 godziny na baterii, a po podłączeniu do stacji dokującej czas ten się wydłuża do 19 godzin bez ładowania. Kamera o rozdzielczości 8Mpx pozwala na robienie doskonałej jakości zdjęć i kręcenie filmów w HD.

ASUS VivoTab Smart

Mniejszy z tabletów VivoTab – VivoTab Smart – został wyposażony w 10,1-calowy, wielodotykowy ekran IPS o rozdzielczości 1366×768 pikseli i szerokim kącie widzenia sięgającym 178°. VivoTab Smart posiada dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2760 o częstotliwości taktowania 1,8GHz oraz 2GB pamięci RAM, dzięki którym z łatwością radzi sobie z obsługą aplikacji systemu Windows 8. W tablecie zainstalowano 64GB pamięci wewnętrznej. Wbudowana 8-megapikselowa kamera pozwala na kręcenie filmów w jakości HD i robienie wysokiej jakości zdjęć. Urządzenie może pracować do 8,5 godziny na zasilaniu bateryjnym.

Tablety są dostępne w cenie 3799 PLN (VivoTab TF810 wraz ze stacją dokującą) oraz 2199 PLN (VivoTab Smart).

Ceny niestety nie są korzystne, a raczej stosunkowo wysokie. Co o nich sądzicie?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz