0

Samsung pracuje nad 8-calową wersją Galaxy Note II

Samsung ExynosSamsung to jedna z najaktywniejszych i największych firm na rynku urządzeń mobilnych. W swojej ofercie posiada sporą ilość smartfonów, tabletów , a także hybrydowych połączeń pomiędzy tymi dwoma gadżetami. Tym razem, popularny Sammy, postanowił przygotować coś w mniej konwencjonalnych rozmiarach. Mowa tutaj o 8-calowym Galaxy Note II!

Jeżeli zaufać chińskim źródłom, to model GT-N5100, o którym mówiło się już jakiś czas temu, ma być tak naprawdę odświeżoną wersją Galaxy Note drugiej generacji, oferując 1280×800 pikseli rozdzielczości na ekranie o przekątnej 8 cali.

Azjatyckie przedsiębiorstwo decydując się na taki ruch, będzie chciało z pewnością zaznaczyć swoją obecność na rynku mniejszych tabletów, odrywając kawałek tortu Nexusowi 7 oraz iPadowi Mini. Jeżeli we wnętrzu urządzenia rzeczywiście znajdzie się czterordzeniowy procesor 1,6GHz Samsung Exynos, 2GB pamięci operacyjnej oraz bateria 4600mAh, to jest to wielce prawdopodobne.

Do zestawu dorzucić musimy jeszcze tylni aparat 5mpix, slot na karty microSD, system operacyjny Android Jelly Bean oraz porty USB i HDMI. Samsung Galaxy Note 8 zadebiutować miałby jeszcze w czasie tegorocznego MWC, zaraz obok innych tabletów, posiadających wyświetlacze o przekątnej 6,3 i 13,3 cala.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel