0

Bug w Windows 8 – nie można usunąć aplikacji z konta Windows Store

Windows 8Windows 8 z pewnością jest systemem innowacyjnym i całkowicie modyfikującym nasze spojrzenie na wcześniejsze platformy od Microsoftu. Nie zmienia to jednak faktu, że jest zabugowany i to dosyć mocno. Internauci odkryli ostatnio irytujący problem, związany z kontem Windows Store.

Jak się okazuje, raz pobrane aplikacje, są do niego przylepionejuż na zawsze! Wystarczy więc, że pobierzesz lub kupisz coś tylko i wyłącznie dla krótkich testów, a zostanie powiązane z Twoim kontem i już się tego nie pozbędziesz.

Chociaż dla normalnego użytkownika nie będzie to wielkim problemem, to dla osób, które tworzą aplikacje, zajmują się ich testowaniem lub są po prostu maniakami pobierania wszystkiego co nowe, w krótkim czasie zauważą, że ich baza jest chaotyczna i ciężko się w niej odnaleźć. Oczywiście appki można z urządzenia normalnie usunąć, cały czas będą jednak widniały w zakładce Twoje aplikacje kiedy odwiedzisz Windows Store.

Usuwasz aplikację, która nie jest Ci potrzebna, na przykład preinstalowaną na tablecie i po jakimś czasie o tym zapominasz. Próbujesz ją uruchomić poprzez sklep Windowsa, okazuje się jednak, że nie ma jej tak naprawdę na Twoim urządzeniu. Po kilku próbach może stać się naprawdę irytujące!

Oczywiście problem można rozwiązać wypuszczeniem niewielkiej aktualizacji. Jak jednak widać, Microsoft na razie się do tego nie kwapi.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel