0

Intel Haswell – innowacyjny chipset dla urządzeń mobilnych?

Intel HaswellTrzeba uczciwie przyznać, że Intel całkowicie zmienił nasze spojrzenie na zastosowanie procesorów w urządzeniach mobilnych, zwiększając wydajność notebooków, tabletów oraz smartfonów. Oprócz tego, kolejne chipsety Intela zapewniają coraz mniejszy pobór mocy. Nie inaczej będzie w przypadku kolejnej generacji CPU dopiero co zapowiedzianej przez firmę.

Mowa tutaj o Intel Core Haswell, którego produkcja zaczęła się ponoć już w ostatnim kwartale zeszłego roku! Procesory bazują na technologii 22 nanometrów, oferując najwyższą wydajność, przy minimalnym wpływie na żywotność baterii. Intel twierdzi, że zdecydowanie poprawił zarządzanie wykorzystaniem energii, dzięki czemu nowe laptopy bez problemu wytrzymają nawet do 9 godzin z dala od stałego źródła zasilania.

Chipset stworzony został z myślą o komputerach stacjonarnych, notebookach, ale także i wszelkich hybrydach mobilnych komputerów oraz wydajnych tabletów. Pierwsze urządzenia wyposażone w procesor Haswell mogą pojawić się na rynku w przeciągu najbliższych miesięcy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel