0

Sony Xperia Tablet Z oficjalnie debiutuje! Wyświetlacz Full HD i bateria 6000mAh

Xperia ZNiedawno informowałem Was, że Sony zaczęło pracę nad tabletem Xperia Z. Jak się okazuje, pogłoski były praktycznie w stu procentach trafione, azjatycki przedsiębiorca oficjalnie potwierdził bowiem wchodzenie projektu w finalne fazy.

Nie mam pojęcia w jaki sposób Sony udostępniło tą informację, nie odbyła się bowiem żadna konferencja prasowa. Wszystkie największe portale internetowe opierają się jednak na oficjalnym stanowisku Sony, jestem więc skłonny uznać to za prawdę 😉

Tak jak spekulowaliśmy, Xperia Z zaoferuje czterordzeniowy procesor 1,5GHz od Qulacomma, autorski system surround audio S-Force, 2GB pamięci operacyjnej, łączność LTE oraz aparat 8,1mpix z tyłu. Sony zdecydowało się na szczęście odejść od okropnego desingu złożonego magazynu i postawiło na sprawdzony, prostokątny układ.

Nowe dziecko azjatyckiej firmy posiada wyświetlacz 10,1 cala o rozdzielczości 1920×1200 pikseli, który wspiera technologię Mobile Bravia Engine 2. Do zestawu należy dorzucić NFC, slot na karty microSD oraz baterię 6000mAh. Całość waży niespełna 500 gram i tak jak przewidywaliśmy ma zostać zaprezentowana podczas zbliżających się targów MWC 2013.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel