0

Odświeżona wersja Google Nexus 10 z Mali T678 GPU!

Google Nexus 10Chociaż plotki na temat nowej wersji Nexusa 7 umarły śmiercią naturalną, to w sieci pojawiać zaczęło się coraz więcej informacji na temat upgrade’u przygotowywanego dla dziesięciocalowego tabletu od Google. Nowy Nexus 10 miałby debiutować w czasie MWC 2013 i zaoferować rozdzielczość 2560×1600 pikseli z mocniejszym GPU, a może nawet i zmodyfikowanym chipsetem.

Oznacza to, że Sammy zaczął stosować taktykę tak lubianą przez Apple. Wszyscy doskonale pamiętamy kiedy firma spod znaku nadgryzionego jabłka prezentowała iPada 3 z wyśmienitym wyświetlaczem i gorszym jakościowo CPU, aby chwilę później wypuścić poprawionego iPada 4.

Jeżeli wierzyć wewnętrznym źródłom, to nowa edycja Nexusa 10 powinna bazować na czterordzeniowym procesorze ARM Cortex A15, z całkowicie nowym układem graficznym Mali T678 GPU. Zakładamy, że jest to ośmiordzeniowy system, nie posiadamy jednak większej ilości danych na jego temat.

Spodziewać możemy się także powiększonej baterii – zmodyfikowany wyświetlacz oraz CPU będą wymagały bowiem większego zasobu energii.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel