3

ZTE V81 – ośmiocalowy tablet z Androidem, dwurdzeniowym procesorem i łącznością HSPA

ZTE V81Firma ZTE ujawniła właśnie nowy tablet, a mianowicie ZTE V81. Mamy tutaj do czynienia z ośmiocalowym urządzeniem działającym na Androidzie, którego sercem jest dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1,4GHz na rdzeń. Zauważyć możemy więc, że tak jak przypuszczaliśmy, 8-cali zaczyna stawać się powoli nowym trendem i coraz większa ilość producentów tworzy tablety w tych gabarytach.

Wracając jednak do samego ZTE V81, jego wyświetlacz gwarantuje rozdzielczości 1024×768 pikseli, znajdziemy w nim 1GB pamięci operacyjnej, 4GB pamięci wbudowanej (z możliwością rozszerzenia o kolejne 32GB dzięki karcie SD). Producent zadbał także o zapewnienie dwóch aparatów – tylniego o rozdzielczości 0,3mpix oraz przedniego w jakości VGA. Urządzenie oferuje również WiFi 802.11 b/g/n, Bluetootha, GPS, wyjście HDMI oraz łączność HSPA do prędkości 21mbit/s.

Jeżeli chodzi o zasilanie, to ZTE V81 wyposażony został w baterię 3700mAh, która powinna wystarczyć na co najmniej 5 godzin nieprzerwanej pracy. Wszystko działa pod Androidem Jelly Bean zapewniając dużą wydajność oraz płynność działania aplikacji. Co do dokładniejszej daty premiery oraz ceny, to są one ciągle nieznane, urządzenie najprawdopodobniej zadebiutuje oficjalnie podczas MWC 2013.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel