0

BlackBerry PlayBook sprzedał się w większej liczbie egzemplarzy niż iPad 4… w Wielkiej Brytanii?!

PlayBookContext, brytyjska firma zajmująca się badaniem rynku elektronicznego, opublikowała wczoraj dosyć ciekawy raport. Wynika z niego, że tablet PlayBook od RIM, miał sprzedać się w większej liczbie egzemplarzy niż iPad, pod koniec dwóch ostatnich miesięcy ubiegłego roku, przynajmniej na terenie UK.

Jakim cudem jest to w ogóle możliwe? Context podczas prowadzenia swoich badań skupia się bowiem na internetowej dystrybucji produktów w Zjednoczonym Królestwie i nie wziął w zestawieniu pod uwagę wyników sprzedaży stacjonarnych sklepów Apple.

Z przedstawionych danych wynika, że PlayBook sprzedał się w liczbie ponad 160 tysięcy egzemplarzy, a w tym samym momencie iPad 4 w liczbie zaledwie 113 tysięcy. Jeżeli jednak zsumowalibyśmy sprzedaż wszystkich tabletów od Apple, to wtedy otrzymamy liczbę w wysokości 203 tysięcy.

Skupiając się jednak na dobrych wynikach osiągniętych przez BlackBerry – co miało wpływ na wzmożoną popularność PlayBooka? Niezaprzeczalnie niska cena, wynosząca zaledwie 129 funtów. W porównaniu z ceną za iPada 4, która wynosi 400 funtów, widzimy jak ogromna przepaść kosztowa je dzieli.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel