0

Następca Nexusa 7 już w maju tego roku? Wszystko zależy od ASUS-a i Google

Nexus 7Coraz więcej mówi się o nowej generacji tabletu Nexus, który po raz kolejny będzie dzieckiem zakrojonej na szeroką skalę współpracy pomiędzy ASUS-em oraz Google. Dzięki źródłom pochodzącym bezpośrednio z łańcucha dostaw obu przedsiębiorstw dowiadujemy się, że pracują one nad następcą dotychczasowego tabletu, który miałby być zaprezentowany już podczas eventu Google I/O, czyli 15 maja!

Jeżeli wierzyć spekulacją, to nowy Nexus zagwarantuje nie tylko ekran Full HD w rozdzielczości siedmiu cali, ale także zdecydowanie węższą ramkę dookoła wyświetlacza. Cena nie powinna wyjść poza 199-249$, przynajmniej dla wersji 16GB. W konfiguracji z 32GB cena natomiast osiągnie około 299$.

To samo źródło podało jednocześnie, że ASUS i Google spodziewają się sprzedaży wynoszącej ponad 6 milionów sztuk do końca tego miesiąca jeżeli chodzi o Nexusa pierwszej generacji i o sprzedanie ponad 10 milionów egzemplarzy do końca roku.

Następca Nexusa potrzebuje przede wszystkim większej baterii. W obecnym modelu akumulator był bowiem jednym z najsłabszych punktów. Jeżeli zostanie on wymieniony, wtedy nie zdziwiłbym się, że Google i ASUS osiągną tak wysokie wyniki sprzedaży.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel