0

Nowości z Google I/O

Aktualizacja Androida HoneycombNa konferencji developerskiej Google I/O brak zaskakujących zwrotów akcji, jednak warto wspomnieć o niektórych interesujących nowościach.

Najważniejszą interesującą nas nowością, która od jakiegoś czasu wisiała w powietrzu, jest premiera Androida 3.1, który nie zmienił nazwy z Honeycomb. No tak, ale to tylko liczba, a co ona za sobą niesie?

Android 3.1

Główną nowością jest obsługa USB host, dzięki której można podłączać do tabletów z Androidem klawiatury, pendrive’y, myszki czy nawet joypady; inaczej, wszystkie urządzenia mające złącze Universal Serial Bus.

Aktualizacji do najnowszej wersji systemu już teraz mogą dokonać posiadacze Motoroli Xoom 3G, którzy zakupili ją w sieci Verizon. Reszta musi niestety poczekać kilka tygodni.

Android 3.4

Ice Cream Sandwich, bo tak brzmi jego nazwa, ma być systemem przełomowym, który zakończy podział, na systemy dla tabletów i smarftonów. Android 3.4 ma być uniwersalny i sam dostosowywać się do typu urządzenia (chociaż w to wątpię, raczej wybór będize należał do deweloperów). Wiemy na pewno jedynie, że Android 3.4 Ice Cream Sandwich zadebiutuje w czwartym kwartale 2011 roku.

Miejmy nadzieję, ze już niedługo Google dostarczy na ten temat informacji.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Krzysztof Kulpiciński