0

Przewodnik mobilny „Warszawa Chopina” już dostępny dla turystów

Warsaw Chopin GuideZ myślą o turystach m.st. Warszawa zleciło firmie Looksoft przygotowanie nowej odsłony aplikacji mobilnej „Warszawa Chopina”. Zwiedzający stolicę z telefonem wyposażonym w system Android lub iOS, będą mogli poznać wiele faktów i ciekawostek o wielkim kompozytorze, który spędził tutaj połowę swojego życia.

Z aplikacji można korzystać w sześciu językach, oprócz najpopularniejszych: angielskiego, rosyjskiego czy francuskiego, również po japońsku i chińsku.

Dla miłośników muzyki poważnej przygotowano kalendarz imprez muzycznych z informacjami o koncertach i festiwalach. Dostępny jest także audioprzewodnik, z którego można się dowiedzieć o miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem. Całość uzupełnia obszerny opis muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce.

Aplikacja „Chopin” obsługuje również funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą polecać materiały na Facebooku i meldować się w popularnych miejscach na portalu foursquare.com. Wkrótce w punktach Informacji Turystycznej dostępne będą kody zbliżeniowe NFC, dzięki którym możliwe będzie pobranie aplikacji bezpośrednio na telefon.

Pierwsza wersja aplikacji „Chopin” powstała w 2009 r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego na iPhone’a i urządzenia z systemem Java. Najnowsza, dostępna w telefonach z systemem Android, jest zaktualizowana i poszerzona o nowe wiadomości.

Pobierz dla Androida

Pobierz dla iOS

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz