0

Surface Pro – żywotność baterii powszechnie krytykowana. Tablet wytrzymuje zaledwie 3 godziny?

Surface ProWiększość największych serwisów o tematyce elektronicznej miała już możliwość prześwietlenia i osobistego przetestowania tabletu Surface Pro od Microsoftu. O ile opinie na temat interfejsu, wyświetlacza, czy też podzespołów są naprawdę dobre, to prawdziwą piętą achillesową okazuje się być akumulator.

Podczas normalnego użytkowania, Surface wytrzymuje do 4,5 godziny na pojedynczym ładowaniu. Spora część użytkowników twierdzi jednak, że nie była w stanie wycisnąć z urządzenia więcej niż 3 godziny.

Firma Microsoft postanowiła w końcu zabrać głos w tej sprawie. Odpowiedzialny za projekt Surface, Panos Panay, wziął udział w AMA (Ask Me Anything) przeprowadzonym na Reddicie. Odpowiadając na pytania użytkowników serwisu, stwierdził między innymi, że tablet ma na celu w pełni wykorzystać możliwości systemu Windows 8, a procesor Ivy Bridge od Intela nie pozwala na żadne kompromisy jeżeli chodzi o prędkość, czy też wydajność. Microsoft marzył o stworzeniu wydajnego laptopa w formacie tabletu, co z pewnością im się udało – związane było to jednak z poświęceniem żywotności baterii.

Panos Panay sugeruje porównanie produktu z MacBookiem Air twierdząc, że bateria w Surface Pro jest zdecydowanie lepsza, zarówno pod względem rozmiarów oraz wytrzymałości. Mały akumulator został wybrany specjalnie, aby utrzymać niską wagę całości oraz zachować odpowiednią cienkość.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel