0

Urządzenia mobilne wkrótce przewyższą ilość mieszkańców Ziemi!

TelefonyChociaż może brzmieć to strasznie i nieprawdopodobnie, to w najbliższym czasie nasza populacja może zostać przewyższona liczebnie przez… urządzenia mobilne! Według wyliczeń, opartych na dynamicznym wzroście rynku gadżetów elektronicznych, już w 2017 roku liczba urządzeń internetowych na naszej planecie będzie większa niż liczba ludności.

Informacje te przekazane zostały przez Cisco, które przygotowało prognozę na okres najbliższych pięciu lat. Firma twierdzi, że pod koniec tego okresu aktywnie korzystać będziemy z ponad 7,6 miliarda smartfonów, tabletów i laptopów. Wykorzystanie sieci internetowej ma wzrosnąć natomiast trzynastokrotnie i wynieść 11,2 exabajta na miesiąc. Ile mieści w sobie jeden exabajt?

Spróbujcie wyobrazić sobie równowartość ruchu w internecie generowanego w 2000 roku, pomnożonego 134 razy albo 3 biliony filmików wideo na YouTube!

Cisco stwierdziło także, że częstotliwość korzystania z internetu mobilnego miesięcznie, będzie większa niż roczne jego wykorzystanie w roku ubiegłym. Patrząc na rozwój rynku smartfonów i tabletów regionalnie, to największy wzrost popularności zauważony zostanie w Azji, Afryce oraz w krajach leżących na Pacyfiku.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel