0

GOCLEVER HYBRID. Pierwszy hybrydowy tablet. Jaki jest?

GOCLEVER HYBRIDFirma Goclever wprowadza do sprzedaży dwa hybrydowe tablety internetowe – HYBRID oraz HYBRID+3G. Oba urządzenia są stosunkowo ciekawe, a ich cena nie przekracza 1500 zł.

GOCLEVER HYBRID został pokryty gumowanym tworzywem, które zapobiega ślizganiu się dłoni i jest odporne na zabrudzenia i zadrapania, natomiast ramka otaczająca urządzenie wykonana jest ze stopu magnezu. Klawiatura została wykonana ze stopu magnezu, gwarantując mu stabilność i trwałość zatrzasków.

Zobacz także: Panasonic wprowadza wytrzymałe tablety serii Toughpad: FZ-G1 i JT-B1

Specyfikacja obu urządzeń jest zbliżona – oba modele GOCLEVER HYBRID wyposażone są w 10,1-calowy ekran o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, który dzięki zastosowaniu technologii IPS zapewnia szerokie kąty widzenia i dobrą jakość obrazu. „Sercem” tabletów jest dwurdzeniowy układ Rockchip RK3066, taktowany zegarem o częstotliwości 1.6 GHz, zaś konfigurację uzupełniają 1GB pamięci RAM oraz czterordzeniowy układ graficzny Mali 400 MP4 – takie komponenty zapewnią znakomitą wydajność i komfortowe korzystanie z najbardziej wymagających aplikacji. Wersja +3G wyposażona jest w 16GB wbudowanej pamięci, zaś podstawowa – w 8 GB. Do wersji +3G dołączony jest zewnętrzy modem 3G wspierający usługę AERO2.

GOCLEVER HYBRID

GOCLEVER HYBRID wyposażony jest w moduł Bluetooth 4.0 oraz WiFi (b/g/n). W obudowie tabletu umieszczono również wyjście miniHDMI (1.4), port microUSB 2.0 oraz czytnik kart microSD, który pozwala na rozszerzenie pamięci o dodatkowe 32GB. Za dźwięk odpowiada wejście minijack, do którego podepniemy słuchawki. Wbudowane głośniki, mikrofon i dwa aparaty: przedni o rozdzielczości 2Mpix oraz tylny 3Mpix, pozwolą również wygodnie korzystać z komunikatorów wideo (np. Skype) oraz rejestrować zdjęcia i filmy.

Dołączana 80-klawiszowa klawiatura wraz z czułym touchpadem posiada wbudowany akumulator tzw. powerbank, czyli dodatkową baterię o pojemności aż 8000mAh. Połączona pojemność w pełni naładowanych baterii tabletu (6500mAh) i docka daje użytkownikowi do dyspozycji aż 14.500mAh, co powinno wystarczyć na około 15 godzin pracy na jednym ładowaniu. Stacja dokująca oferuje dwa porty USB 2.0, które umożliwiają ładowanie zewnętrznych urządzeń, została też wyposażona we wbudowany port zasilający cały zestaw (microUSB). Ponadto, klawiatura posiada specjalne przyciski do obsługi systemu, a także system skrótów klawiszowych umożliwiający szybki dostęp do najważniejszych aplikacji.

Polecamy: Imperius TAB 10 3G MT7012. Tablet z najnowszym Androidem i modemem 3G za 999 zł!

Producent wyposażył GOCLEVER HYBRID w zestaw preinstalowanych aplikacji m.in. do czytania dokumentów i e-booków, przeglądania zdjęć, filmów, słuchania muzyki a także program do eksplorowania Internetu oraz klienta poczty. Nowością jest funkcja „mediashare”, która umożliwia bezprzewodowe wyświetlanie multimediów na ekranie telewizora, jeśli oba urządzenia posiadają kartę Wi-Fi i znajdują się w tej samej sieci lokalnej.

GOCLEVER HYBRID

Najnowszy produkt GOCLEVER z systemem operacyjnym Android 4.1. Jelly Bean (trwają prace nad aktualizacją do wersji 4.2) jest objęty 24-miesięczną gwarancją producenta (z tego 12 miesięcy w systemie door-to-door). Razem z urządzeniem użytkownik otrzymuje zestaw akcesoriów: dedykowaną folię ochronną na wyświetlacz, ładowarkę oraz kabel USB. HYBRID oferowany jest w sugerowanej cenie detalicznej 1199 złotych. Natomiast model +3G można nabyć w cenie 1349 złotych.

I co sądzicie o tych produktach? Ich specyfikacja techniczna jest stosunkowo dobra, a i cena nie jest przesadzona. Ciekawi mnie tylko jak te tablety będą działać w praktyce…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz