0

Pancerny tablet Getac Z710 z systemem Android. My go już testujemy!

Getac Z710Getac wprowadził do sprzedaży pierwszy w swojej ofercie tablet działający pod kontrolą systemu Android. Sprawdzi się w trudnych warunkach atmosferycznych, jak i w konfrontacji z wymagającym użytkownikiem np. z dziećmi. My go już mamy w testach i wiemy jak działa 🙂

Tablet Getac Z710, jak wszystkie produkty Getac, zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne (m.in. upadki z wysokości 180 cm), wstrząsy, wibracje oraz szczelność na poziomie IP65, która zapewnia ochronę przed strumieniem wody i pyłem. Dodatkową ochronę stanowi wzmocniona obudowa.

Producent kieruje sprzęt m.in. do branży logistycznej, przy organizacji produkcji, dla pracowników terenowych oraz służb mundurowych. Wytwórca przewidział także możliwość instalacji urządzenia w pojazdach dzięki dedykowanej stacji dokującej.

Zobacz także: GOCLEVER HYBRID. Pierwszy hybrydowy tablet. Jaki jest?

Getac Z710 jest przydatny również po godzinach. Bateria pozwala zabrać go w długą podróż z dziećmi i zapewnić rozrywkę np. wyświetlając bajki. Sprzęt sprawdzi się też w plenerze i na pikniku. Na tablet można bezkarnie wylać dziecięcy soczek i następnie opłukać go wodą. Można go bez obaw upuścić, zasypać piaskiem i dalej będzie działać bez zarzutu. Podczas rodzinnych wycieczek oraz pikników przyda się również zintegrowany aparat fotograficzny z matrycą 5 Mpix i funkcją auto focus.

Getac Z710

Najwrażliwszym elementem tabletów jest zwykle ekran. Dlatego producent zwrócił szczególną uwagę na jego właściwe zabezpieczenie. Opracowana specjalnie dla tego produktu technologia LumiBond™ stanowi połączenie rozwiązań technicznych Gorilla Glass, pojemnościowego panelu dotykowego oraz OCR (Optical Clear Resin). Wszystko by zapewnić najwyższą czułość ekranu przy jego maksymalnej ochronie. Ekran reaguje na dotyk sprawnie i bez opóźnień, a jego obsługę ułatwia również dołączony rysik. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że tablet może być obsługiwany w rękawiczkach, zwłaszcza biorąc pod uwagę zimową aurę za oknem. Zastosowane powłoki antyodblaskowe Getac QuadraClear™ zapewniają wysoką czytelność ekranu niezależnie od pogody i doświetlenia otoczenia.

Tablet standardowo wyposażony jest w moduł GPS SiRFstarIV™, ale dostępne są również konfiguracje z czytnikiem kodów kreskowych 1D/2D, czytnikiem RFID i modemem 3G. Producent przygotował także pełną gamę akcesoriów: od pokrowców, przejściówek na RS-232/USB po dedykowane stacje dokujące biurowe oraz przeznaczone do montażu w pojazdach.

Zobacz także: Panasonic wprowadza wytrzymałe tablety serii Toughpad: FZ-G1 i JT-B1

Z710 mierzy 21,7×14,2×2,7 cm i waży 0,8 kg. Tablet Z710 dostępny jest u polskiego dystrybutora komputerów Getac www.rugged.com.pl. Cena: 3 325 zł netto.

My już go już używamy od kilkunastu dni i niedługo będziecie mogli przeczytać test, a także zobaczyć szereg innych materiałów. Od siebie dodam, że Getac Z710 to bardzo ciekawe urządzenie – może nie jest to multimedialne monstrum, ale na pewno go nie zniszczymy za szybko. Nie ma szans na to po prostu – chyba, że się uprzemy 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz