0

Czego brak – czyli 4 rzeczy, których nie otrzymał iPad2

Apple iPad2Apple iPad2, najpopularniejszy tablet aktualnie na rynku (najczęściej kupowany), nowoczesny, doskonały? otóż nie. Przedstawiamy kilka rzeczy, których może nam brakować w tym tablecie.

Wielkie zmiany w środku, małe na zewnątrz i własny system, to charakteryzuje drugą odsłonę tabletu od Apple. Google Android ma do siebie to, że wychodzi wiele urządzeń o różnych specyfikacjach, każdy konsument może dobrać urządzenie według własnych potrzeb, niestety Apple, wydaje naraz tylko jeden tablet, tylko i wyłącznie z ekranem 10-cio calowym. Jedyny wybór to pojemność urządzenia, od czego zależy też głownie cena. No ale pomijając to, że Apple ma zamysł „jedynie słusznego” modelu pozostaje równieżą kilka rzeczy których nam w nim brakuje.

 

Wyświetlacz Retina

Retina od AppleTak, wszyscy znają cudowny ekran użyty w iPhone4, na którym wyświetlamy obraz w 326 dpi (ludzkie oko zauważy 300 dpi). No tak, iPhone go dostał, ale dlaczego nie iPad2? w końcu „rewolucyjny” tablet od Apple mógłby być wyposażony we wszystkie nowinki techniczne, które opatentował producent.

Jak się okazuje we wcześniejszych doniesieniach była mowa o dodaniu wyświetlacza Retina do iPada2, jednak plotki mówią, ze Apple zachowało go do 3 generacji urządzeń spod znaku jabłuszka.

 

2 porty kabla USB

iPad2Wygląda na to, że tutaj również firma z Cupertino zdecydowała za użytkowników, jak wynika z pogłosek iPad2 miał być wyposażony w jeszcze drugi port podłączenia USB 2.0. Port ten miał umożliwić podłączenie urządzenia w pozycji horyzontalnej. Z tego co wiadomo Apple otrzymało na to patent, niestety wybrano wersję z jednym złączem… a szkoda.

 

Czytnik kart/porty USB

Czytnik kart SDNie chodzi tutaj, że Apple miało zapewnić czytniki do wszystkich typów kart, starczyłby SD, lub microSD. Tak niestety jesteśmy skazani do przerzucania danych przez iTunes (pomijam fakt, ze po JailBreak’u urządzenie można montować jako pamięć masową). kolejną przydatną funkcją byłyby porty USB dzięki którym używanie kontrolerów, czy pamięci USB w tabletach stałoby się codziennością. Niestety musimy czekać chyba na kolejne odsłony urządzenia.

 

4G

LTENiestety Apple znowu zaspało, po premierze HTC Evo 4G wszystko przyspieszyło. Większość producentów nawet, gdy ich tablety nie obsługiwały początkowo nowych standardów, przygotowywali aktualizację implementujące ich obsługę. Niestety Apple jest konsekwentne we wszystkim co robi, więc wypada nam poczekać na trzecią generację tabletu spod znaku jabłuszka (znowu…).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Krzysztof Kulpiciński