0

Ubuntu na tablety wreszcie oficjalnie! [wideo]

UbuntuUbuntu przygotowało wczoraj event, w czasie którego zaprezentowana została oficjalna platforma tabletowa, posiadająca wsparcie dla wielozadaniowości na dzielonym ekranie. Developer systemowy obiecał także, że w przyszłym tygodniu OS uruchomiony zostanie na Google Nexusie, pozwalając na pełną ocenę jego wydajności.

Jedna z najpopularniejszych wersji Linuxa debiutowała już oficjalnie na smartfonach, a nawet telewizorach, cały czas jednak brakowało buildu dopasowanego do możliwości tabletów. Platforma udostępniona ma być w najbliższym czasie na Nexusy 7 oraz 10 z możliwością darmowego pobrania.

Developerzy oraz wszyscy zainteresowani, będą mogli natomiast sięgnąć po platformę i dokładniej przyjrzeć się jej już jutro! Warto w miejscu tym zauważyć, że wszystkie wersje Ubuntu są ze sobą kompatybilne – aplikacja tabletowa, będzie więc działała na komputerze oraz smartfonie.

Rozwiązanie, które zaintrygowało mnie najbardziej to wielozadaniowość na dzielonym nawet kilkukrotnie ekranie. Zapewnia to także możliwość pracowania na większej ilości aplikacji naraz, poprzez przeciąganie elementów jednej w obszar drugiej. Na sam koniec dorzucam materiał promocyjny przedstawiający możliwości Ubuntu na tabletach 😉

The YouTube ID of h384z7Ph0gU#! is invalid.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel