1

Microsoft zarobi miliardy dolarów na iOS’owej wersji Office?

OfficeChociaż przeciętny użytkownik (w tym ja!), korzysta ze swojego tabletu przede wszystkim do przeglądania internetu i rozgramiania kolejnych sezonów Angry Birds, to czasami znajdą się ludzie, wykorzystujący to coraz popularniejsze urządzenie mobilne do rzeczywistej pracy. O ile użytkownicy tabletów z Androidem od dawna mogą korzystać z pakietu Office, to w przypadku platformy iOS cały czas nie powstała oficjalna aplikacja biurowa Microsoftu.

Jak się jednak okazuje, gigant software’owy może mieć w planach przygotowanie wersji swojego pakietu właśnie pod iPady. Pobieżne analizy pokazują bowiem, że firma mogłaby zarobić dzięki temu dodatkowe miliardy dolarów!

Informacja taka podana została przez analityka, Morgana Stanleya twierdzącego, że wyceniony na 60$ Office, trafiłby ostatecznie do około 1/3 użytkowników tabletu od Apple. W przeliczeniu na dolary, daje nam to niebagatelną sumę 2,5 miliarda zielonych, które wpłynęłyby na konto potentata z Redmond.

Oczywiście „iPadowcy” mają do wyboru wiele alternatywnych rozwiązań, nawet kilka autorskich aplikacji Apple, nie są one jednak w stanie konkurować z pełnym pakietem Office, który od lat dzierży już monopol jeżeli chodzi o aplikacje do edytowania tekstu, tworzenia arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji.

Jeżeli Microsoft nie zastosuje taktyki „obrażonego dziecka” rezerwując mobilną wersję Offica tylko dla Windowsa 8 i kolejnych edycji systemu na tablety, wtedy przyszłe wyniki finansowe rzeczywiście mogą przewyższyć oczekiwania wielu spekulantów 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel