0

Za kilka lat będziemy wydawać miliardy dolarów rocznie na gry mobilne?

TabletTo, jak małym echem odbiła się na międzynarodowym rynku prezentacja konsoli Sony PlayStation 4 dokładnie pokazuje, że dzisiejszy świat coraz mocniej zdominowany jest przez rozrywkę mobilną. Gry na tabletach i smartfonach radzą sobie coraz lepiej, a według najnowszych analiz, w najbliższym czasie mają zacząć przynosić miliardowe zyski!

Firma Juniper Research opublikowała zestawienie, z którego wynika, że do końca roku 2016, tabletowi gracze wydadzą ponad 3 miliardy dolarów na swoje ulubione aplikacje. Jest to dziesięciokrotnie lepszy wynik niż w roku ubiegłym, kiedy sprzedaż gier na tablety oscylowała w granicach 301 milionów dolarów.

Jest to spowodowane między innymi tym, że coraz więcej graczy przerzuca się ze standardowego gamingu na konsole o większej mobilności. Posiadają one bowiem coraz lepsze podzespoły, oferując nie tylko wysoką grywalność, ale także zaawansowaną grafikę.

Miliardowe zyski przyniosą jednak nie tylko same sprzedane kopie poszczególnych tytułów, ale system mikropłatności, których gracze dokonują w swojej ulubionej grze, aby zdobyć dostęp do dodatkowych opcji. Sukcesem mają być także wirtualne kasyna mobilne.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel