0

Samsung Galaxy Note 8.0. Nowy tablet z popularnej serii i rysikiem S Pen

Samsung Galaxy Note 8.0Koreański producent przygotował nowy, multimedialny tablet internetowy z popularnej serii Note. Tym razem jest to urządzenie Samsung Galaxy Note 8.0 z wyświetlaczem o przekątnej 8 cali i rysikiem S Pen.

GALAXY Note 8.0 został wyposażony w wiele przydatnych funkcji, takich jak możliwość podzielenia 8-calowego ekranu na kilka okien i uzyskania łatwego dostępu do wielu aplikacji jednocześnie. W komplecie znajdziemy rysik S Pen nowej generacji oraz pakiet narzędzi i szablonów S Note, umożliwiających tworzenie, edycję, zarządzanie i udostępnianie różnych typów dokumentów.

GALAXY Note 8.0 może działać w trybie czytania (reading mode), pozwalającym czytać e-booki w optymalnej rozdzielczości. Tablet umożliwia też prowadzenie rozmów głosowych i wykonywanie połączeń wideo. Wraz z urządzeniem użytkownik bezpłatnie otrzymuje niezwykle bogaty pakiet multimediów i usług, wśród których znajdziemy innowacyjne aplikacje Flipboard oraz Awesome Note.

Dzięki płaskiej i kompaktowej budowie GALAXY Note 8.0 doskonale nadaje się dla wymagającego i aktywnego użytkownika. Jednym z zadań tego urządzenia jest przechowywanie prywatnych i służbowych danych oraz wydajne zarządzanie nimi. Praktyczne szablony S Note i usługa S Planner ułatwiają wykonywanie codziennych czynności, m. in. przez takie funkcje jak notatki ze spotkania, listy rzeczy do zrobienia, czy wpisy w osobistym pamiętniku. Całą zawartość możemy wprowadzać i aktualizować z szybko i precyzyjnie, dzięki najnowszej wersji inteligentnego rysika Samsung S Pen. Zapewnia on jeszcze większą dokładność zamiany pisma ręcznego na tekst, współpracujący z nim pakiet Productivity Tools pozwala na rozpoznawanie formuł i kształtów.

Samsung Galaxy Note 8.0

GALAXY Note 8.0 ma fabrycznie preinstalowane najciekawsze multimedia i aplikacje. Udoskonalona aplikacja Chat-On umożliwia błyskawiczną wymianę informacji i grupowy czat w wielu różnych formatach (zdjęcia, filmy, głos, wizytówki), dzięki czemu komunikacja staje się prosta i przyjemna. Awesome Note, zintegrowana aplikacja, która nie była dotychczas dostępna na żadnym tablecie z systemem Android, pozwala na odręczne wprowadzanie notatek, wpisów i przygotowywanie listy rzeczy do zrobienia. Dzięki usłudze Flipboard treści pobierane z wiadomości, serwisów społecznościowych i innych źródeł mogą być prezentowane w jednym, atrakcyjnym wizualnie i łatwym do przeglądania formacie. W ten sposób, ilekroć coś ważnego dzieje się na świecie lub wśród przyjaciół, informacje na ten temat znajdą się w jednym miejscu. Opracowana specjalnie dla Samsung wersja Flipboard, dzięki wykorzystaniu funkcji hover dostępnej w rysiku S Pen, pozwala użytkownikowi błyskawicznie zapoznać się z nagłówkami artykułów. Na koniec nie sposób pominąć Smart Remote, czyli uniwersalnego pilota i przewodnika po programach, zapewniającego bezproblemowe oglądanie telewizji i plików wideo.

Nowa era S Pen
Rysik S Pen został zaprojektowany od nowa. Teraz jest silnym narzędziem dla kreatywnych i zabieganych użytkowników. S Pen chowany jest we wnętrzu GALAXY Note 8.0 i stanowi jego rozszerzenie. Jego wysunięcie powoduje automatyczne uruchomienie innowacyjnych funkcji urządzenia, takich jak Pen Detection (przydatne menu podpowiedzi) czy Page Buddy (intuicyjne uruchamianie ostatnio używanego ekranu domowego S Note).

Technologia S Pen jest już tak zaawansowana, że nie musimy nawet dotykać ekranu. Dzięki funkcji Air View, wystarczy umieścić S Pen nad ekranem, aby otrzymać podgląd filmów, maili, zdjęć i wpisów w kalendarzu S Planner, bez konieczności otwierania pliku czy aplikacji. Funkcja S Pen Gesture zapewnia łatwą edycję i przycinanie obrazów i treści, a Paper Artist i Photo Note umożliwiają kreatywną personalizację fotografii.

Zasada jednoczesnego wykonywania wielu czynności dotyczy także połączeń telefonicznych. Pop Up Note pozwala na dostęp do S Note w dowolnym momencie, by na bieżąco notować najważniejsze ustalenia, a Pop Up Video pozwala przeglądać Internet w trakcie rozmowy – okienka te można łatwo zwiększać lub zmniejszać rozciągając je lub ściskając dwoma palcami.

GALAXY Note 8.0 jest pełny funkcji, które nas wciągną, rozbawią i porwą, a jednocześnie zaspokoją wszystkie typowe potrzeby praktyczne. Tryb czytania zmienia GALAXY Note 8.0 w czytnik e-booków zapewniający optymalne warunki dla lektury – wystarczy ułożyć się wygodnie na kanapie i spędzić wieczór z dobrą książką. Możemy też zmienić naszego Note w uniwersalny pilot, którym będziemy sterować telewizorem, dekoderem czy odtwarzaczem DVD / Blu-ray.

Samsung GALAXY Note 8.0 będzie dostępny w sprzedaży na całym świecie w drugim kwartale 2013 roku.

GALAXY Note 8.0 – dane techniczne

Sieć

HSPA+ 21Mbps 850/900/1900/2100

Procesor

Procesor czterordzeniowy 1.6GHz

Wyświetlacz

8” WXGA (1280×800, 189 ppi)

System operacyjny

Android 4.1.2 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylni): 5 Mpix
Dodatkowy (przedni): 1.3 Mpix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264, WMV, DivX, (1080p Full HD wideo w jakości 30 ramek na sekundę)

Audio

Kodeki: MP3, AAC, AAC+, eAAC+, WMA, AC3, FLAC, wejście słuchawkowe 3.5mm (jack), głośnik stereo

Zoptymalizowane funkcje S Pen

S Pen Experience

– S Note, S Planner, Email z integracją pisma ręcznego

– Quick Command, Easy Clip, Photo Note, Paper Artist

Air View
Popup Note, Popup Video
Shape Match, Formula Match, Idea Sketch

Udostępnianie

Samsung AllShare Play

Samsung AllShare Cast(WiFi Display) – mirroring i rozszerzanie

Samsung AllShare Framework

Treści i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies /Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz / Samsung L!ve Panel
Samsung Hub

– Game Hub

– Learning Hub / Readers Hub / Music Hub / Video Hub / Media Hub (tylko w USA)

Komunikator mobilny Samsung ChatOn (wersja 2.0)
Smart Stay, Direct Call
Page Buddy/ Tag Buddy/ Word Buddy
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude

Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies

Google Plus, YouTube, Google Talk,

Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Awesome Note
Flipboard

GPS

A-GPS + GLONASS (wersja 3G)

Łączność

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 & 5 GHz), Wi-Fi Direct, AllShareCast, Bluetooth 4.0, USB 2.0

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

2GB (RAM), 16/32GB

microSD (do 64GB)

Wymiary

210,8 X 135,9 mm, 338 g (wersja 3G)

Bateria

Standardowa bateria Li-ion 4.600mAh
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz