0

MWC 2013: HP ujawnia 7-calowy tablet z Androidem. Pierwsze podejście do podbicia rynku?

HP 7 caliPo wypróbowaniu kilku systemów w swoich urządzeniach, między innymi WebOS oraz Windowsa 8, HP zdecydowało się wreszcie, aby dać szansę platformie Android od Google. Podczas rozpoczętych już wczoraj targów Mobile World Congress w Barcelonie, firma zaprezentowała siedmiocalowy tablet po przystępnej cenie z low-endowym designem oraz ciekawymi funkcjami audio.

Tablet wyceniono na 169,99$ i zaoferować może wyświetlacz 1024×600 FFS+, 1,6GHz ARM Cortex A9 CPU oraz 1GB pamięci RAM. Znajdujemy tutaj także 8GB pamięci wewnętrznej, slot na kartę microSD, aparat 3mpix na tylnej ścianie oraz shootera VGA na ścianie przedniej.

Tylne pokrywa mieści także głośniki stereo w systemie Beats Audio, które mają zagwarantować wysoką jakość dźwięku, zarówno przy używaniu słuchawek, jak i bez nich.

Do pozostałych specyfikacji doliczyć należy WiFi, Bluetootha 2.1 oraz najnowszego Androida Jelly Bean. HP dodało do urządzenia swoją autorską usługę ePrint, a tablet zadebiutować ma na rynku amerykańskim już w kwietniu.

Chociaż cena jest naprawdę kusząca, to osobiście nie jestem fanem designu, który pachnie tanimi, chińskimi tabletami 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel