0

MWC 2013: Sony Xperia Tablet Z debiutuje na międzynarodowych rynkach

Sony Xperia Tablet ZPromowany jako najcieńszy tablet LTE na świecie, Sony Xperia Tablet Z doczekał się wreszcie swojej międzynarodowej premiery, oczywiście podczas Mobile World Congress 2012 w Barcelonie. Mamy tutaj do czynienia z naprawdę bardzo cienkim urządzeniem, którego grubość wynosi zaledwie 6,9 milimetra. Dzięki temu, Tablet Z jest cieńszy nawet od iPhone’a 5!

Przy masie nieprzekraczającej 500 gram, daje to naprawdę świetny rezultat. Sony rzeczywiście oddaje w nasze ręce  najbardziej zgrabny ze wszystkich tabletów wyposażonych w technologię LTE. Co znajdujemy w środku?

Między innymi czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Pro, Androida 4.1 Jelly Bean, wyświetlacz 10,1 cala HD Reality działającego w technologii Mobile Bravia Engine 2 oraz aparat 8mpix na tylnej ścianie z czujnikiem Exmor R. Na pokrywie przedniej znalazło się miejsce natomiast dla aparatu 2mpix.

Podobnie jak smartfon Xperia Z, tablet tak samo oferuje design OmniBalance, zapewniający nie tylko wygodne ale naprawdę komfortowe użytkowanie. Do pozostałych specyfikacji należy doliczyć port IR, wejście na karty micro SD, 2GB pamięci RAM, NFC oraz wsparcie dla rozdzielczości 1920×1200 pikseli.

Sony obiecało także dołączyć do zestawu kilka ciekawych akcesoriów. Nawet one mogą jednak nie zachęcić klientów do zakupu, Sony Xperia Tablet Z w wersji 16GB kosztuje bowiem 500$. Za model z pamięcią 32GB zapłacimy natomiast 600$.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel