0

Trend Micro Mobile Security 3.0 dla tabletów z Androidem

trend mobile security 3.0Trend Micro prezentuje Trend Micro™ Mobile Security 3.0 – trzecią generację rozwiązania stworzonego z myślą o bezpieczeństwie smartfonów i tabletów pracujących na systemie Android. Nowa wersja Trend Micro Mobile Security rozszerza zakres ochrony na informacje udostępniane na Facebooku i zapewnia jeszcze szybsze skanowanie złośliwego oprogramowania.

Spośród 1.06 mld aktywnych użytkowników Facebooka, aż 680 milionów łączy się z nim za pomocą urządzeń przenośnych. Jak wynika z danych Consumer Reports, pomimo tego, że Facebook zaktualizował niedawno ustawienia polityki prywatności, ponad jedna trzecia użytkowników portalu w ogóle o nich nie wie i nigdy ich nie zmieniała. Część z nich całkowicie nieświadomie udostępnia wszystkie treści innym użytkownikom, narażając się na wysokie ryzyko naruszenia bezpieczeństwa prywatnych danych.

W odpowiedzi na tę sytuację, pakiet Trend Micro Mobile Security został wyposażony w opracowane niedawno narzędzie Trend Micro™ Privacy Scanner. Dostępny również jako darmowa, niezależna aplikacja, stanowi dodatkową barierę ochronną dla prywatnych danych umieszczanych w serwisie społecznościowym. Trend Micro Privacy Scanner analizuje ustawienia polityki prywatności użytkownika i doradza zmiany, które zwiększyłyby bezpieczeństwo podczas korzystania z portalu. Przy pomocy jednego kliknięcia użytkownicy mogą łatwo sprawdzić swoje ustawienia na Facebooku i kontrolować dostęp do prywatnych informacji, zwiększając tym samym poziom cyfrowego i osobistego bezpieczeństwa.

Pakiet Trend Micro Mobile Security wyposażono ponadto w Trend Micro™ Mobile Backup and Restore – narzędzie umożliwiające tworzenie kopii zapasowych danych w chmurze Trend Micro. Dzięki temu dane kontaktowe, zdjęcia i obrazy, filmy wideo, muzyka, dokumenty tekstowe, wiadomości, historie rozmów i wpisy w kalendarzu będą zawsze bezpieczne. Rozwiązanie Trend Micro™ Mobile Backup and Restore, podobnie jak Trend Micro™ Privacy Scanner, dostępne jest również jako odrębna aplikacja. Dodatkowo nowy, ulepszony skaner zapewnia szybszą i bardziej wydajną ochronę. Opracowano go z myślą o zminimalizowaniu szkód spowodowanych ewentualnym atakiem.

Dostępność i cena w Polsce

Trend Micro Mobile Security v3.0 jest dostępny do nabycia w sklepie Google Play oraz na stronie internetowej w cenie 19.99 euro (EUR). VirusBuster™ Mobile v3 ukaże się w Polsce na wiosnę.

Trend Micro Privacy Scanner dostępy jest w sklepie Google Play.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz