0

Aktualizacja Google Chrome dla Androida

ChromeGoogle wypuściło wczoraj zbiorczą aktualizację dla swojej flagowej przeglądarki internetowej. O ile w przypadku Windowsa oraz Linuxa dotyczyła ona tylko i wyłącznie poprawki bezpieczeństwa, stabilności i rozwiązania kilku bugów, to w przypadku platform mobilnych, przyniosła z sobą trochę więcej zmian.

Jeżeli chodzi o iOS’a, to dodana została możliwość szybkiego przejścia do dowolnej strony znajdującej się w historii oraz podzielenia się adresem witryny poprzez Wiadomości. Co więcej, użytkownicy będą mogli wpisywać szukaną frazę bezpośrednio do omniboxa i wyświetlać większą ilość wyników na jednej stronie.

Jakie zmiany niesie natomiast wersja na Androida? Na oficjalnym blogu Google czytamy, że nowy Chrome jest jeszcze szybszy, łatwiejszy i wydajniejszy. Przeglądarka została usprawniona w 25% w porównaniu do wcześniejszych wersji, a wszytko za sprawą nowego silnika V8 Javascript zoptymalizowanego pod urządzenia mobilne. Dzięki temu przewijanie stron oraz ich ładowanie staną się jeszcze szybsze.

Developerzy dodali także rozszerzone wsparcie dla HTML5, między innymi w postaci filtrów CSS. Czy ktoś z Was pobierał już najnowszego Chroma? Widzicie jakieś inne, większe zmiany? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel