0

Intermatrix U7 – kolejny tablet z Ubuntu!

Intermatrix U7Wypuszczenie Ubuntu Touch, przystosowanego pod urządzenia mobilne może okazać się naprawdę sporą rewolucją na rynku. Platforma jest intuicyjna i całkowicie zmienia nasze spojrzenie na nawigację wewnątrz smartfona oraz tabletu.

Kolejna firma zdecydowała się wykorzystać potencjał Ubuntu Touch i zastosowała go w swoim produkcie. Mowa tutaj o tablecie Intermatrix U7, który przez producenta jest opisywany jako jedyny w swoim rodzaju na całym świecie.

Intermatrx to australijski wytwórca, który w urządzeniu U7 zamknął między innymi czterordzeniowy procesor Cortex A9 1,5GHz, czterordzeniowy GPU Vivante GC1000+, 1GB pamięci operacyjnej, 16GB pamięci wewnętrznej oraz siedmiocalowy, dotykowy wyświetlacz IPS.

Tablet wyprodukowany przez Wewnętrzną-macierz (po Polsku nazwa firmy nie brzmi już tak fajnie…) może mieć jednak problemy z wydajnością. Jak się bowiem okazuje, Ubuntu Touch potrzebuje 2GB pamięci RAM do naprawdę płynnego działania. Mam jednak nadzieję, że platformę uda się przystosować do wychodzącego na rynek w październiku Intermatrixa U7, gdyż według mnie zapowiada się naprawdę interesująco.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel