0

Samsung atakuje Microsoft – porównuje Windowsa 8 do Visty

Windows 8Liczba przeciwników Microsoftu w ostatnich dniach ponownie wzrosła, a wszystko za sprawą ewolucji Windowsa 8. Do grona producentów sprzętu takich jak Dell, Acer i HP dołącza także Samsung, który nie szczędzi ostrych słów w stosunku do najnowszej platformy giganta software’owego.

Samsung nie tylko zdecydował się wycofać ze sprzedaży urządzenia Ativ Tab z rynku amerykańskiego i europejskiego, ale także wystawił opinię, że Windows 8 stoi na tym samym poziomie co Vista. Taka opinia jest dla Microsoftu z pewnością bolesna – Vista była bowiem najbardziej nieudaną wersją Windowsa do tej pory i spółka najadła się za nią już wystarczającej ilości wstydu.

Prezes Samsunga, Jun Dong-soo, stwierdził dodatkowo, że Windows Surface jest całkowicie ignorowany przez użytkowników, a wypuszczone przez Intela cienkie ultrabooki mocno rozminęły się z prognozami sprzedażowymi. Windows 8 naprawdę ma problemy z załapaniem na rynku, pomimo szerzonego powszechnie optymizmu na jego temat. Dong-soo sugeruje, że odbije się to w końcu niekorzystnie na ogólnej sytuacji finansowej Microsoftu.

Na sam koniec pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze, bo od kilku dni w moich rękach po raz pierwszy znajduje się urządzenie z Windowsem 8, a mianowicie Iconia Tab W510. Nie wiem czy to wina systemu, tabletu, czy też moich przyzwyczajeń z po kilku latach zabawy na Androidzie, ale mobilna wersja Windy naprawdę do mnie nie przemawia. Zamiast innowacyjności otrzymaliśmy niewielką ilość aplikacji, częste spowolnienie działania i brak intuicyjności. Nie mówiąc o tym, że już dwa razy system podziękował mi za próby cierpliwej współpracy bluescreenem… 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel