0

Cube prezentuje tablet U30GT2 z wyświetlaczem 1200p, procesorem quad core i ciekawą ceną!

Cube U30GT2Kolejny news i kolejna informacja o produkcie mało znanej firmy. Tym razem mowa tutaj o chińskim wytwórcy, sygnującym się marką Cube, który na swoim koncie posiada już kilka ciekawych tabletów. Jak udało mi się dowiedzieć, była to jedna z pierwszych firm, która wypuściła na rynek urządzenia z wyświetlaczami Retina!

To co jednak przykuło moją uwagę to całkowicie nowa propozycja od Cube, a mianowicie tablet U30GT2. Mamy tutaj do czynienia z 10-calowym urządzeniem, rozdzielczością wyświetlacza na poziomie 1920×1200 pikseli, czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3188 o częstotliwości taktowania 1,8GHz oraz GPU Mali 400. Co więcej, Cube obiecał, że w przeciągu najbliższych miesięcy wypuści kilka kolejnych modeli tanich tabletów cztero- oraz ośmiordzeniowych!

Wracając jednak do Cube U30GT2, to w jego środku znajdujemy dodatkowo 2GB pamięci operacyjnej, 32GB pamięci wbudowanej, spory akumulator o pojemności 7600mAh, aparat 5mpix z autofocusem oraz dwie kamerki internetowe (przednią i tylnią). Do pakietu dorzucono także port HDMI, microUSB, slot na karty microSD oraz Androida Jelly Bean 4.1.

No dobrze, jak wygląda jednak cena? Kształtuje się w okolicach 300$. Dużo, mało? Po marce, której daleko do konkurowania z największymi wyjadaczami rynku, z pewnością mogliśmy się spodziewać bardziej konkurencyjnej oferty. Z drugiej jednak strony, żaden popularny producent nie zaoferowałby nam takiej specyfikacji, po takiej cenie 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel