0

Samsung rozpocznie masową produkcję Exynosa 5 Octa. Kto zostanie pierwszym klientem?

Exynos 5 OctaNa dzień po premierze swojego flagowego smartfona w nowej odsłonie, a mianowicie Galaxy S 4, Samsung zapowiedział, że rozpoczyna masową produkcję procesorów Exynos 5 Octa, która na dobre rozkręcić powinna się już w drugim lub trzecim kwartale tego roku.

Chociaż nie mamy tutaj do czynienia z ośmioma rdzeniami, a zlepionymi dwoma procesorami quad core, to możliwość automatycznego przełączania pomiędzy Cortexem A15 oraz Cortexem A7 powinna zapewnić optymalną wydajność oraz zmniejszyć poziom wykorzystania baterii nawet o 70%!

Co więcej, nowy procesor pozwoli w znacznym stopniu poprawić osiągi graficzne. Wydajność w przypadku grafiki 3D jest dwukrotnie lepsza, niż w GPU Malii-400 w czterordzeniowym Exynosie 4.

Pytanie tylko, kto zostanie pierwszym klientem Samsunga i będzie mógł skorzystać z innowacyjnego układu Samsung Exynos 5 Octa? Azjatycka firma dała bowiem jasno do zrozumienia w wypuszczonej ostatnio notce prasowej, że przynajmniej w pierwszym okresie produkcji, procesor może zachować status ekskluzywnego.

Posiadacie jakieś przypuszczenia? Acer, Microsoft, Sony? A może jakaś inna firma? 😉

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel