0

Nowy tablet od BlackBerry działający na platformie BB10 oficjalnie potwierdzony!

BlackBerry PlayBookJakiś czas temu w sieci pojawiły się plotki, że RIM pracuje nad nową generacją tabletu BlackBerry PlayBook wspieraną przez system operacyjny BB 10 OS. Firma jednak szybko ukróciła jakiekolwiek pogłoski, dając do zrozumienia, że tablet na pewno nie powstanie. Dawny potentat rynku komórkowego zmienił chyba jednak zdanie i wypuścił oficjalną informację, z której jasno wynika, że urządzenie pojawi się ostatecznie na rynku!

Kiedy spodziewać możemy się premiery PlayBooka? Najprawdopodobniej pod koniec drugiego kwartału bieżącego roku. Nie posiadamy jednak żadnych informacji na temat specyfikacji nowego BlackBerry. Jedyne co zostało jak na razie zdradzone, to fakt, że obecna generacja tabletu otrzyma aktualizację oprogramowania do wersji BB10, a nowe urządzenie będzie najprawdopodobniej 10-calowe.

RIM zapowiedział również, że w 2013 roku spodziewać możemy się aż 6 nowych produktów spod znaku BlackBerry, a tablet ma być jednym z flagowych. Nie zmienia to faktu, że firma będzie musiała się postarać, chcąc zaskoczyć czymś konsumentów. Wymagania na rynku są bowiem obecnie naprawdę wysokie!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel