0

Nexus 7 drugiej generacji zadebiutuje szybciej niż iPad Mini z Retiną?

Nexus 7 i iPad MiniTablety z ekranami siedmio- oraz ośmiocalowymi, są obecnie jedną z najsilniejszych gałęzi rynku, między innymi dzięki swoim naprawdę atrakcyjnym cenom, skupiając uwagę większości użytkowników zainteresowanych zakupieniem urządzenia mobilnego.

Nic więc dziwnego, że z niecierpliwością czekamy na premiery kolejnych, małych generacji tabletów, które w swoich pierwszych edycjach okazały się prawdziwym sukcesem. przykładem jest tutaj Nexus 7 od Google, który udowodnił, że siedmiocalowy tablet może być funkcjonalny, wydajny i jednocześnie tani. Za Gigantem z Mountain View podążało również Apple, które znalazło jednak swoją własną niszę, rozpoczynając trend na produkcję tabletów ośmiocalowych.

Chociaż firma spod znaku nadgryzionego jabłka od dawna zapowiada już wypuszczenie nowego iPada Mini (który najprawdopodobniej ulepszony zostanie jedynie o Retinę), to może się okazać, że Google wyprzedzi swojego konkurenta i jako pierwsze zaprezentuje drugą generację Nexusa 7.

Analitycy rynkowi swoje opinie opierają na planach produkcyjnych dostawców wyświetlaczy do urządzeń mobilnych, którzy współpracują z Apple oraz Google. Gigant z Cupertino zamówienie złożył ponoć na trzeci kwartał bieżącego roku, potentat wyszukiwarkowy natomiast na drugi kwartał roku 2013.

Co więcej, spekulanci twierdzą, że w nowym iPadzie Mini spodziewać możemy się wyświetlacza 2048×1536 pikseli, trochę mniejszy Nexus powinien przynieść natomiast również niezwykle atrakcyjną rozdzielczość, a mianowicie 1920×1200 pikseli i HD+.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel