0

Chipsety ARM Cortex A15 trafią do tanich, chińskich tabletów?

Samsung ExynosProcesory ARM Cortex A15 to jedne z najpotężniejszych obecnie układów stosowanych w urządzeniach mobilnych, które zapewniają nie tylko wydajność na najwyższym poziomie, ale również niezawodność działania.

Chociaż chipset ten zarezerwowany był do tej pory głównie dla urządzeń z wyższej półki cenowej, znaleźć możemy go między innymi w Nexusie 10, to w sieci pojawiły się pogłoski, że dwóch chińskich producentów pracuje nad stworzeniem tabletów bazujących właśnie na tych procesorach. Mowa tutaj o firmach Ramos i SmartDevices, które znany są z wypuszczania na rynek bardzo tanich urządzeń – podobnie ma być w tym przypadku!

Ramos skorzysta z procesora Samsung Exynos 5250 (jego główną częścią jest właśnie chip ARM Cortex A15) i obiecuje, że cena będzie o wiele niższa niż w przypadku Nexusa 10. Możemy więc spodziewać się prawdziwego hitu, gdyż dziesięciocalowy tablet od Google również nie należał do najdroższych i w dniu premiery kosztował 399$.

Smart Device nie potwierdziło dokładnie, po który chipset ARM Cortex A15 ostatecznie sięgnie, mogą więc zaskoczyć nas z procesorem czterordzeniowym.

Kiedy możemy spodziewać się premiery tych urządzeń? Osobiście radziłbym uzbroić się w odrobinę cierpliwości – wszystko wskazuje bowiem na to, że poczekać będziemy zmuszeni co najmniej kilka miesięcy.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel