0

Nowy Nexus 7 z procesorem Qualcomm?

Nexus 7Druga generacja Nexusa 7 zaczyna budzić wśród użytkowników tyle emocji i jest tematem tak dużej liczby plotek, jakbyśmy mieli do czynienia z następnym urządzeniem Apple. Nie ma w tym nic dziwnego. Tablet Giganta z Mountain View okazał się bowiem ogromnym sukcesem, a jego kolejna wersja ma posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 1200p i pobić osiągami iPada Mini 2 jeszczee przed jego wypuszczeniem.

Jako, że konferencja Google I/O zapowiedziana na maj zbliża się wielkimi krokami, w sieci pojawiają się coraz to nowsze pogłoski na temat Nexusa 7 generacji drugiej. Jedna z najnowszych twierdzi między innymi, że w tablecie zastosowany zostanie procesor od Qulacomm.

Dlaczego jest to tak ważna informacja? Między innymi dlatego, że w pierwszej wersji urządzenia, Google wykorzystał CPU od Nvidii. Nie wiadomo, czy gigant wyszukiwarkowy po prostu nie dogadał się z twórcą Tegry 3, czy też chodzi o wydajność samych procesorów, ale z tego powodu Nvidia stracić może zamówienie nawet na 8 milionów podzespołów – i to tylko w roku 2013!

W roku 2012, na rynku znalazło się aż 10 milionów tabletów z chipsetem Tegra 3, z czego aż 6 milionów trafiło do Nexusów 7. Jeżeli Google naprawdę rozpocznie więc współpracę z Qualcommem, co jest wielce prawdopodobne, wtedy Nvidia będzie miała spory problem.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel