0

ASUS Taichi, ultrabook z dwustronnym ekranem, już dostępny w Polsce

Asus Taichi
ASUS Taichi, nowoczesny i elegancki ultrabook z innowacyjnym, podwójnym ekranem, jest już w sprzedaży w polskich sklepach. Urządzenie wyposażono w procesor Intel® Core™ i7 oraz dwa ekrany Full HD zamontowane tyłem do siebie. Całość zamknięto w smukłej obudowie o grubości zaledwie 3mm i wadze 1.25kg. Cena ultrabooka wynosi 6999 zł.

Wyposażony w podwójny ekran ASUS Taichi łączy najistotniejsze funkcjonalności wielodotykowych tabletów oraz to, co najlepsze w ultrabookach. Po otwarciu pokrywy, Taichi jest wydajnym ultrabookiem z ekranem Full HD, podświetlaną klawiaturą i dużym, multidotykowym touchpadem. Przy zamkniętej pokrywie staje się zaś lekkim tabletem z ekranem Full HD, zapewniającym wygodną i intuicyjną obsługę.

Ustawione tyłem do siebie, połączone ekrany mogą być włączone jednocześnie. Przy otwartej pokrywie i uruchomieniu obydwu ekranów, Taichi pozwala pokazywać prezentację lub film widzom po obu stronach urządzenia, zastępując projektor lub nieporęczny ekran zewnętrzny. Technologia obrazu IPS zapewnia wysoką jasność na obu ekranach i kąt widzenia wynoszący 178 stopni. Taichi wyposażono również w rysik cyfrowy, którego precyzja przydaje się szczególnie podczas pracy z aplikacjami.

Ultrabook posiada potężny procesor Intel® Core™ i7 z 4GB pamięci, zintegrowany układ graficzny Intel® HD 4000 oraz szybki dysk SSD o pojemności 256GB. Karta WiFi Dual-band z obsługą Intel® WiDi oraz Bluetooth 4.0 gwarantuje wysoką wydajność transferu bezprzewodowego, natomiast dwa gniazda USB 3.0 zapewniają szybki transfer danych.

Opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower® technologia ASUS SonicMaster zapewnia doskonałą jakość dźwięku. Taichi posiada też aparat fotograficzny (5MP) z funkcją auto-fokus, pozwalający nagrywać filmy w jakości 1080p Full HD oraz drugą kamerkę wideo pracującą w formacie 720p. Urządzenie wyposażone jest także w wygłuszający zakłócenia mikrofon stereo, co zapewnia krystalicznie czystą jakość transmisji podczas rozmów wideo nawet w trudnych warunkach. Bateria starcza nawet na 5 godzin pracy (testy przy przeglądaniu stron www z włączoną anteną Wi-Fi).

ASUS Taichi dostępny jest w wybranych sklepach w cenie 6999 zł.

Specyfikacja ASUS Taichi

Procesor Intel Core i7-3517U (2 rdzenie, od 1.90 GHz do 3.00 GHz, 4 MB cache)
Pamięć RAM 4 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk twardy 256 GB SSD SATA III
Ekran 11,6″ 1920 x 1080 (FullHD) Błyszczący, LED, dotykowy
Karta graficzna Intel HD Graphics 4000
Dźwięk Wbudowane głośniki stereo
Wbudowany mikrofon
Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Kamera internetowa 1.0 Mpix
Łączność Wi-Fi 802.11 b/g/n
Bluetooth
Rodzaje wyjść / wejść 1x DC-in (wejście zasilania)
1x Mini VGA (D-sub)
1x Micro HDMI
2x USB 3.0
1x Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe
1x Złącze stacji dokującej
Bateria 6-komorowa, 3200 mAh, Li-Ion
Wymiary 17,5 x 338 x 228  mm
Waga 1,26 kg (z baterią)
Dodatkowe informacje Podświetlana klawiatura
Możliwość zabezpieczenia linką (port Kensington Lock)
Wielodotykowy, intuicyjny touchpad
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Michał Rogowicz