0

Archos wybrało nowego CEO. Tablety 80 i 97 Titanium trafiają na rynek USA

ArchosSytuacja wewnętrzna w przedsiębiorstwie Archos jest w ostatnim czasie dosyć ciężka. Spółka przechodziła przez silne zmiany oraz reorganizację, co skończyło się zwolnieniem jednej czwartej części załogi pod koniec zeszłego roku. Teraz, kiedy wiosna jest tuż za rogiem (w którymś miejscu na świecie na pewno!), Archos postanowił skorzystać z tej szansy i odrodzić się.

Rada firmy wybrała nowego prezesa, a mianowicie Loica Poiriera, który ma zastąpić Henriego Crohasa z dniem pierwszego maja. Zadaniem kolejnego CEO jest kontynuowanie polityki rozpoczętej w 2012 roku i skoncentrowanie się na rynku tabletów.

Aby podkreślić swój potencjał, przedsiębiorstwo przesyła na kontynent amerykański sporą ilość swoich flagowych modeli 80 Titanium oraz 97 Titanium, podobnie z resztą jak tablet dla graczy GamePad. Przy cenach na poziomie 169 oraz 249 dolarów, dwurdzeniowych procesorach 1,6GHz i wyświetlaczach IPS o dużej rozdzielczości, z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem ze strony amerykańskich konsumentów.

Nurtuje mnie tylko pytanie, czy zmiana CEO w Archosie przyniesie prawdziwą rewolucję i spodziewać możemy się innowacyjnych urządzeń, czy po raz kolejny zostaniemy obsłużeni odgrzewanymi kotletami?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel