0

DataWind potwierdza pogłoski o pracach związanych z tabletem Aakash 3 i 4 generacji

AakashDataWind to firma, której nazwę kojarzy z pewnością wielu maniaków tabletowych. Stworzyła ona bowiem jeden z najtańszych tabletów dostępnych na rynku, który w Indiach dostępny był za zaledwie 35$. Aakash, bo o nim właśnie mowa, powstał w celach edukacyjnych, wspierając setki tysięcy uczniów z całego kraju.

Popularność Aakasha bardzo szybko wykroczyła jednak poza terytorium Indii i tablet zdobył sobie uznanie na całym świecie. Jest bowiem świetnym przykładem tego, że stworzenie bardzo taniego i jednocześnie wydajnego urządzenia mobilnego (w ujęciu funkcjonalności), jest jak najbardziej możliwe.

Spowodowało to, że firma miała pewne problemu z realizacją wszystkich zamówień na swój tablet. To między innymi dlatego powstał Aakash 2, a obecnie trwają prace nad dwoma kolejnymi generacjami jednego z najtańszych tabletów na świecie.

DataWind oficjalnie potwierdziła tym samym krążące od jakiegoś czasu w sieci pogłoski, że spodziewać możemy się premiery Aakasha 3 oraz 4. Czego możemy spodziewać się w nowych indyjskich tabletach? Jeżeli Aakash 2 to procesor 1GHz Cortex A8, 512MB pamięci operacyjnej oraz Androida ICS, to w wersjach kolejnych spodziewałbym się co najmniej 1GB pamięci RAM oraz nawet Androida Jelly Bean! 😉

Jak myślicie, czym zaskoczy nas DataWind? 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel