0

Tłumacz Google dostępny offline dzięki najnowszej aktualizacji!

Google TranslateGoogle Translate to narzędzie, z którego korzystam praktycznie codziennie. Nie tylko pozwala wyciągnąć podstawowy przekaz z dokumentów w obcych językach, ale rzeczywiście uczy się i na przestrzeni kolejnych lat widzę zdecydowaną poprawę jakości wykonywanych przekładów.

Ogromnym mankamentem i niedociągnięciem tłumacza od Google był dla mnie jednak cały czas brak wersji offline. Podobnie jak wiele innych narzędzi wyszukiwarkowego giganta do działania potrzebują połączenia z siecią, tak samo było w przypadku usługi Translate. Wraz z najnowsza aktualizacją ulega to jednak zmianie!

Update wydany na urządzenia mobilne, a dokładniej na platformę Androida, umożliwia obecnie pobranie pakietów językowych i korzystanie z nich w trybie offline. Jak na razie dostępnych jest około 50 języków (pośród nich znalazł się również polski), pomiędzy którymi tłumaczyć będziemy mogli treści znajdując się poza zasięgiem sieci.

Co więcej, dane do przetłumaczenia wprowadzane mogą być nie tylko poprzez wirtualną klawiaturą, ale również poprzez rozpoznawanie pisma odręcznego, głosu lub poprzez materiały z aparatu! Co najlepsze, Google Tłumacz w wersji offline dostępny jest na Anroidy od wersji 2.3 i nowsze – praktycznie każdy będzie mógł więc skorzystać z tego narzędzia.

Najnowszego Tłumacza Google znajdziecie całkowicie za darmo w Google Play.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Damian Chmiel